Jiří Prskavec o olympiádě v Riu

Jiří Prskavec o olympiádě v Riu

V posledních letech se výrazně přihlásil o pozici české slalomářské kajakářské jedničky a svoji formu v této kategorii potvrdil na letošních Olympijských hrách v Riu de Janeiru. Nebýt smolného šťouchu ve finálové jízdě porazil by všechny takříkajíc o parník. I se štouchem ale udržel medailové umístění a dostal se na bronzovou příčku. Jak Jířa Prskavec finálovou jízdu a celou olympiádu prožíval? Na to odpovídá v našem krátkém rozhovoru.

Ahoj Jířo, většinu věcí o tobě si už lidé přečetli v našem rozhovoru skoro přesně před rokem, takže se teď můžeme věnovat tvému hlavnímu úspěchu z letošního roku. Olympiádě.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Jak ti seděl olympijský kanál?

Olympijský kanál mi seděl naprosto dokonale. Bylo tam hodně technických míst, což mě hrozně bavilo a navíc to nebylo ani úplně lehké.

Jak olympiáda probíhala? Šlo vše hladce a dle představ nebo si měl někdy pocit, že to na medaili nebude?

V podstatě všechno, až na ten šťouch ve finálové jízdě, šlo hladce. Ve finále jsem věděl, že čas byl stlačen opravdu nízko a že se šťouchem to bude těžké, nicméně jsem si i tak věřil, že na to mám a dopadne to.

Zatím největší úspěch kariéry, olympijský bronz / F: ČTK

Jak jsi finálovou jízdu prožíval? Zejména asi od onoho osudného šťouchu, bez něj bys totiž ostatní soupeře doslova vyškolil a najednou byla v ohrožení i jakákoliv medaile.

Já jsem ji ani nijak neprožíval. Dokázal jsem se zkoncentrovat a po šťouchu jsem jenom maličko přiostřil lajnu. Věděl jsem, že mám top formu a že na to mám i se šťouchem.

Jaké byly tvoje pocity poté, co jsi najisto věděl, že je to medaile?

Nádherné, měl jsem hroznou radost, že jsme to s tátou dokázali. Byl to úžasný pocit a splněný sen.

logo uniqaMyslete na to, že cvaknout se může i ten nejlepší

I na vodní sportovní činnosti si můžete od UNIQA pojišťovny sjednat cestovní pojištění do zahraničí. Vložte slevový kód „VODA“ do formuláře při online sjednání a automaticky obdržíte slevu ve výši 20%.

Jak probíhaly oslavy? Medaile z OH se přece jen nezískává každý den?

Oslavy byly nádherné, hlavně se mi líbilo, že jsme to slavili jako celek. Všichni čeští sportovci se zúčastnili, byli jsme super parta a bylo to prostě hrozně pěkné.

I takové kousky dokáže šampion se slalomovým kajakem / F: ČTK
Z tréninků v Riu / F: archiv Jiří Prskavec

Jaká nejlepší gratulace ti přišla?

To nedokážu říct, všechny byly krásné a ani jsem na všechny nedokázal odpovědět.

Čeká tě teď asi dráha sportovní celebrity. Jak to zatím zvládáš?

Je to náročné, ale člověk do toho tak spadne, že ani nemá možnost nad tím dlouze uvažovat. Prostě jsem do toho spadnul, mám hodně aktivit a hlavu jak pátrací balón, ale je to něco nového a docela si to užívám.

Festival Obzory

Těště se na Jiřího Prskavce na letošním festivalu OBZORY 12. – 13. 11. 2016 v Praze

Čerstvé expedice, známé osobnosti, důkladné know-how a praktické rady pro milovníky všelijakých aktivit v přírodě, inspirace, exotické jídlo, večerní koncert, skvělá atmosféra, místo, kde se potkávají fajn lidi… vše na jednom místě v Praze (Filozofická fakulta UK), o víkendu 12. – 13. 11. 2016.
www.FestivalObzory.cz

Byl si se v Riu podívat i na jiné sporty? Jaké?

Byl jsem u zlatého zápasu Lukáše Krpálka a viděl jsem úspěchy Petry Kvitové a Ondry Synka. Všechno se mi moc líbilo, ale do teď se z toho moje hlasivky nevzpamatovaly (pokus o chraplavý smích).

Co olympijská vesnička? V médiích se objevila spousta zpráv o nefunkčním vybavení, prasklém potrubí atd. Bylo to skutečně tak?

Prasklé požární potrubí opravdu bylo. Ale v podstatě kromě toho, že jsme museli chvilku čekat před barákem se nic hrozného nestalo. Zbytek věcí byl asi trošku nafouklý. Nevím, kdo přesně to ventiloval, ale pro nás vodáky to bylo naprosto bezproblémové. Nemyslím si, že by tam bylo něco špatného.

Bronz je doma / F: ČTK
Radost v cíli na letošním SP v Praze / F: Jan Luxík

Budeš se chtít dostat i na OH v Tokiu?

Samozřejmě, že budu. Udělám maximum pro to abych se tam dostal, ale před tím budou ještě 3 MS a to je v tuhle chvíli absolutní priorita.

O čem budeš lidem povídat na podzimním festivalu Obzory, kde jsi hostem? Přineseš ukázat medaili?

Medaili přivezu ukázat a vyprávět budu hlavně o tom co lidi bude zajímat. Ať už přímo o sportu nebo třeba o zážitcích z OH.

Paráda, díky a už se těším na setkání na Obzorech. Ahoj a ať se daří!

adidas logo 2016Jiří Prskavec je členem adidas teamu. Firma adidas podporuje expedice a výkony českých i zahraničních sportovců po celém světě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: