Jizera v létě 2022 – novinky a tipy

Jizera v létě 2022 – novinky a tipy

Jarní horní části Jizery už máme letos za sebou. I přes množství sněhu na horách bohužel netekl moc dlouho dostatek vody vhodný pro tyto úseky. Avšak turistická část od Spálova dál je a bude vodáky využívána po celou sezonu. Nejen proto, že je v létě někdy vody méně, se nabízí možnost zkombinovat plavbu po řece s dalšími aktivitami. Doporučujeme využít co nejdelší část toku Jizery, která je i od Turnova dál moc pěkná, stále čistá a nabízí spoustu zajímavostí okolo.

Za vodáckými zážitky na Jizeře na jedno kliknutí

Novinkou pro letošní vodáckou sezónu na Jizeře budou balíčky služeb, které rozjíždí společnost SUNDISK ve spolupráci s železničním dopravcem Arriva. Jedním kliknutím získáte hned několik služeb najednou. Například z Prahy ráno vyrazíte vlakem do Semil, odkud se vydáte pěšky po věhlasné Riegrově stezce vedoucí krásným kaňonem řeky Jizery s mnoha peřejemi. Cestou vás čeká několik vyhlídek, tunel i visutá lávka přímo nad hladinou řeky. Váš první cíl bude u soutoku Jizery s Kamenicí.

Vodáci vyplouvají ze soutoku Jizery a Kamenice na Spálově.
Vodáci vyplouvají ze soutoku Jizery a Kamenice na Spálově.

Přesně tady stojí nově zrekonstruovaný hotel (Hotel Spálov), jehož historie sahá až do 30. let minulého století. Po pauze na oběd v restauraci zmíněného hotelu nasednete do kánoe, kterou vám připraví místní půjčovna vodáckého vybavení (součást sítě služeb SUNDISK family). Od soutoku splujete postupně do Železného Brodu, do Líšného, až ke Žluté plovárně na Malé Skále. Tady vracíte loď a pokračujete po cyklostezce Greenway Jizera na koloběžkách až do Kempu Dolánky. Okouzleni zdejší přírodou se můžete před odjezdem zpět občerstvit v bistru Dolánky. Zastávka vlaku je odsud jen několik desítek metrů.

Připravené kánoe ve Žluté plovárně na Malé Skále.
Připravené kánoe ve Žluté plovárně na Malé Skále.

Takové balíčky služeb, které zahrnují jízdenku, občerstvení i zapůjčení sportovního vybavení, by mohly ocenit především rodiny s dětmi nebo větší party. Odpadá totiž řízení aut a potíže s parkováním, naopak přibývá více svobody při společných zážitcích. 

Cyklostezku Greenway Jizera můžete využít k návratu na start plavby.
Cyklostezku Greenway Jizera můžete využít k návratu na start plavby.

Termíny letošních akcí podél Jizery

17. 6. 2022 Turnovská muzejní noc
23. 7. 2022 Festival Dolánky
30. 7. 2022 Rozmarné léto na Žluté plovárně

Další zlepšení služeb sítě základen SUNDISK family podél Jizery

Letošní návštěvníci Žluté plovárny na Malé Skále se mohou těšit na vylepšené zázemí – nové sociální zařízení, převlékárny či upravené bistro. Novinkou půjčoven SUNDISK family jsou i výhodnější ceny při zapůjčení vodáckého vybavení ve všední dny. Na lepší ceny tak dosáhnou ti, kteří na Jizeru vyrazí ve dnech, kdy na ní není takový nápor. Za nižší cenu tak dostanete lepší zážitek 🙂 Info o ceně v daný den získáte vyplněním rezervačního formuláře na stránkách www.sundiskfamily.cz, aniž byste se zavázali k objednávce. Zkuste si to.

Žlutá plovárna
Žlutá plovárna

Hotel Spálov

Prastarý hotel u soutoku Jizery s Kamenicí prošel náročnou rekonstrukcí a je nejnovějším přírůstkem sítě služeb na Jizeře, které patří ke značce SUNDISK family. Kromě komfortních apartmánů a pokojů s celkovou kapacitou 27 lůžek byla zrekonstruována také celá restaurace. Nová přístavba s terasou nabídne více míst k sezení. Mezi vodáky je oblíbený pronájem chatky vedle hotelu, která nabízí i zahradou s ohništěm. Chatička dobře poslouží třeba jako zázemí pro trénink na nedaleké peřeji Paraplíčko. Součástí hotelu Spálov je půjčovna vodáckého vybavení, koloběžek a menší infocentrum pro turisty. Pro další informace navštivte www.hotelspalov.cz nebo nás hledejte na sociálních sítích #hotelspalov.

Hotel Spálov je kompletně zrekonstruovaný.
Hotel Spálov je kompletně zrekonstruovaný.

SUNDISK

Je rodinná firma, která provozuje pod značkou SUNDISK family unikátní  síť služeb v cestovním ruchu.
Provozovny, které jsou součástí této sítě, jsou místy pro volný čas, dovolenou, výlety, firemní akce i svatby.

Na Jizeře  jsou to půjčny lodí a koloběžek. SUNDISK vozí lodě od Spálova až po Mladou Boleslav. Dále jsou to ubytovací zařízení od kempu, přes vodácké ubytovny, penzion, chatu až po hotel. Také sem patří infocentra, bistro, restaurace a občerstvení.
Půjčovna lodí na Nise nabízí za jeden den Česko, Polsko i Německo – je totiž přímo u Trojzemí.
Začátečnici a děti se učí v vodácké škole SUNDISK family, školy využívají kombinované programy v lanovém centru i na vodě, firmy  jezdí na školení, outdoorové programy a teambuildingy.

Více hledejte na www.sundiskfamily.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: