Junior Xrace aneb poskládej si medaili

Junior Xrace aneb poskládej si medaili

Junior Xrace je série vodáckých závodů pro malé pádlery a pádlerky ve třech věkových kategoriích od 6 do 16 let a to žáčci (6-8 let), žáci (9-12 let) a junioři (13-16 let). Hlavním cílem závodů je motivovat a seznámit mladé kajakáře.

Prvním závodem je Junior Xrace Buben, který pořádá stejná vodácká parta jako Trnávku – kdo by neznal Vodáky Choceň.

Závodní den se skládá ze 3 disciplín na řece Tiché Orlici.

Po společné rozcvičce závody zahajuje dopolední Fun Slalom, kde děti absolvují trať plnou překážek u Choceňské loděnice.

Fun Slalom
Fun Slalom

Po obědě se pokračuje Sprintem, který startuje u loděnice a vede přes přírodní park Peliny.

Poslední a zároveň nejatraktivnější závod je Kayakcross, který se jede poblíž centra města Choceň. Na trati se utkají 4 závodníci najednou a 2 nejrychlejší postupují do dalšího kola. V nejstarší juniorské kategorii musí závodníci skočit proslulý Choceňský buben.

Kayakcross
Kayakcross

Vedle závodů na vodě je připraven další doprovodný program. Např. soutěž v hodu házečkou na cíl, pro menší děti bude k dispozici skákací hrad a trampolína. Po vyhlášení vítězů proběhne promítání vodáckých filmů.

Při vyhlášení vítězů dostane každý účastník medaili, která bude prvním dílem do skládačky celkové medaile Junior Xrace.

Kolik mladých kajakářů letos poskládá celou medaili?
Kolik mladých kajakářů letos poskládá celou medaili?

Propozice, fotogalerie i výsledky z minulých ročníků naleznete na webu akce www.juniorxrace.cz. Přihlášky posílejte na e-mail in**@ju*********.cz" target="_blank" rel="noreferrer noopener">in**@ju*********.cz, počet závodníků je omezen na 70 dětí.

Další dílek medaile můžete získat na závodě Junior Kayak Fest pořádaný VKM Hradec Králové na loděnici v Malšovicích. Poslední medaili do skládačky dostanete na kanále v Brandýse nad Labem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: