Kdo a jak dělal Tvoje triko?

Kdo a jak dělal Tvoje triko?

Triko, těch má každý kupu. Přemýšleli jste ale někdy na tím, co za takovým tričkem všechno může být? Český designový výrobce UAX, který vyrábí ikonická trika ze 100% bavlny a s jedinečným rukopisem českého designéra Radka Leskovjana, nad tím přemýšlí docela dost už od roku 1996.

Většina triček dnešní doby pochází z Asie, kde byla vyrobena za často pochybných podmínek. Pro výrobce je to snadné, ale je to také správné? Český výrobce UAX jde rád správnými cestami. Jak to dělá?

Velký podíl má ve výrobě ruční práce
Velký podíl má ve výrobě ruční práce

V UAXu se snaží jít na výrobu svých produktů co možná nejlépe už od základu. Za každým konkrétním výrobním postupem stojí promyšlené a do nejmenších detailů propracované řešení.

Do svojí výrobny (mimo jiné se jedná o architektonicky zajímavou budovu, která jako celek funguje vysoce ekologicky) v Bernarticích nad Odrou si UAX objedná 100% bavlnu a pak už se vše odehrává ve zlatých českých rukách.

K výrobě potisků se používá ruční sítotisk
K výrobě potisků se používá ruční sítotisk

Potisk triček probíhá nejstarší a nejspolehlivější používanou metodou tisku na textil – ručním sítotiskem. Ten je prováděn barvami na vodní bázi s mezinárodním certifikátem GOTS, který zaručuje, že barvy neznečišťují životní prostředí, jsou zdravotně nezávadné (i pro děti mladší tří let) a nezpůsobují alergie. Šití triček probíhá na nejmodernějších šicích strojích a používají se při něm české nitě. V celém procesu výroby je dbáno na ekologii, zdravé prostředí pro zaměstnance a také na co možná nejnižší produkci odpadu včetně jeho opětovného využití.

UAX dokáže oblékat i děti
UAX dokáže oblékat i děti

Už teď to zní až neuvěřitelně, ale s výčtem kladů ještě nekončíme. K tomu všemu totiž ještě UAX nabízí zákazníkovi možnost „vstoupit“ do výroby a nechat si ušít vlastní, naprosto unikátní, triko z kombinace 28 barev a více než 400 motivů potisku (brzy bude i motiv vodácký!). Že to není moc kombinací? Vy ale můžete mít jinou barvu límce, rukávů a těla trička…

Nabídka zboží UAX je široká
Nabídka zboží UAX je široká

Vyznívá to na dnešní dobu až moc perfektně? Tak se jeďte přesvědčit, jako jsem to udělal já. Na workshopu zážitkového tisknutí mě v UAXu provedli celou výrobou, kde jsem si na vlastní oči prohlédl a na vlastní ruce vyzkoušel všechny výrobní postupy a nakonec jsem si sám potiskl svoje triko…

UAX s.r.o.

Česká trička a oblečení ze 100% bavlny. Již od roku 1996 je firma UAX s.r.o. předním českým výrobcem značkového oblečení pro volný čas.
 
Více na:
www.uax.cz
www.facebook.com/uax.fish
www.instagram.com/uaxdesign
+420 731 574 676
[email protected]
Vodácký motiv UAX
Vodácký motiv UAX
Vodácké motivy UAX

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: