Konečně někdo myslel hlavou. A na vodáky.

Konečně někdo myslel hlavou. A na vodáky.

Jeden z krásných letních víkendů jsme se rozhodli strávit na Jizeře. Vypluli jsme z Podspálova, spali v kempu U zrcadlové kozy a končit jsme měli u jezu v Přepeřích. Všechno šlo krásně, než se objevil na obzoru jez v Turnově.

Zastavili jsme nad mostem a šli se po levém břehu podívat, co nás čeká. Po delším štrachání po městě jsme konečně z dalšího mostu popatřili na klasický hnusojez, zanadávali si a sledovali, kudy obneseme. I podle rady jednoho z vodáků jsme nakonec identifikovali levý břeh jako lepší variantu a s vidinou namáhavého přenášení si to štrádovali zpět k lodím.

Když jsme se ale blížili k jezu, viděli jsme jinou posádku, jak přistává vpravo nad jezem. Nevěnovali jsme jim pozornost, ale když jsme přijeli k jezu blíž a už už zamířili k levému břehu, zjistili jsme, že loď i posádka zmizeli.

Zkušenosti čtenářů

Bootsman

Příjemná to informace. Že by už Vážně při rekonstrukcích překážek v plavbě začali projektanti myslet ? No snad to nebude pomyslná první vlaštovka co jaro nedělá 🙂

wosel

Na lepší časy se obvykle blýská. U jezů možná, v pravopise to tak úplně nevypadá 😉

Bootsman

Obvykle dělám korekce gramatických chyb za pomoci wordu neb mám problém zvaný dysortografie. Tak mi tedy laskavě promiň že jsem tak neučinil. Příště raději provedu a nebo možná udělám lépe když nenapíšu nic. Na druhou stranu je mi to úplně ukradený. Někomu to bude vadit,někomu ne. Někdo si řekne že obsah převažuje nad formou, i když v tom výše uvedeném komentáři zrovna obsahově nic není. To se dá ale hezky popsat mnoha slovy jedna hrubka viď 🙂

Ivan Bartl

Přijeďte se podívat na jez do Berouna s vodní eleltrárnou. Pro vodáky se udělala šupna na sjíždění a vedle na skákání, je na nich asi 15cm vody. Na skoku se nedá skákat, je uzavřen a rovněž tak i sjezd.Kdyby se trochu myslelo na vodní turisty, mohl by se upravit rybí přechod a nemusel se stavět nesmyslný dřevěný sjezd.
Druhý průjezd po řece Berounem – náhon na mlýn a jeho průjezdné branky jsou vinou majitelů elektrárny uzavřeny dřevěnými stavidly a zaneseny špínou.Spodem protéká jen pár kubíků vody. Vodáci z lodenice pod brankami, kteří chtějí jet proti proudu na volnou řeku musí lodě nosit na velkou vzdálenost a pro našeho postiženého kamaráda je to dost velký problém. Dále je opraven jez u pekárny. Přes šlajsnu a jez protéká jen velmi málo vody, takže je pro vodáky nepoužitelný. Kdyby se trochu přemýšlelo, mohl zde být docela krásný válec na rodeo.Odpovědět by nám mohl někdo kompetentní z Metrostavu divize 6 a nebo p. Haluz. Je to tatáž firma co stavěla Kalikovák v Plzni.

Martin

Ahoj, před rekonstrukcí tohoto jezu jsme prostřednictvím Sdružení Český ráj, kde jsme členové, a turnovského zastupitelstva žádali Povodí Labe o úpravu vstřícnější k vodákům, jsme v kontaktu i pro případ dalších úprav na Jizeře i dalších řekách v Libereckém kraji.Poděkování patří tedy hlavně rozumným lidem ve vedení Povodí Labe v Hradci, Jablonci i Turnově.
Martin Bauer, Sundisk – Žlutá plovárna Malá Skála

Honza

Vzdávám hold autorům této úpravy. Zrovna na tomto jezu jsem si před pár léty potloukl ruku, když jsme přes něj přetahovali. Když měl člověk ještě na krku houf dětí, vůbec to nebyl příjemný pocit.

mesany

No na Jizeře je myslím nejzajímavější samoobslužný jez v Mladé Boleslavi – stisknete tlačítko, šlajsna se otevře, projedete, a šlajsna se zavře 🙂

Vojta

.. to už funguje? Kdysi mi Povodí v Jablonci tvrdilo, že jim to nechce nikdo zkolaudovat, protože ta šlajsna je samozřejmě uprostřed, takže za velký vody dost problém….
Vojta

Lucka

Jojo, tento jez nás v červenci také mile překvapil. A co bylo ještě větší překvapení – na možnost přetažení lodi po pravém břehu nás upozornili rybáři! 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: