Korsika letecká

Korsika letecká

Začátkem května jsme se s partičkou vrátili z vodáckého zájezdu na Korsiku. Vody bylo docela dost – někdy se nám zdálo, že jsme spíše v Norsku. Vše probíhalo bez potíží a užívali jsme si dostatek vody. Během pobytu jsme vyrazili také na řeku Liamone. Ta měla vody trochu méně, ale to nám nevadilo, spíš naopak. Mohli bez obav vyrazit i ti, kteří častěji plavou.

Zkušenosti čtenářů

Ruddy Pafko

Rady jak na to často fungují přesně tak jak to popisujete. Mně by zajímalo, jak a s kým jste se telefonicky spojovali /italsky, francouzsky/, nebo jak se tohle následně řeší, za co se platí, co řeší záchranáři po příletu na místě, jak jste se spojili s nemocnicí a jestli se v nemocnici něco řešilo finančně, 30,- Kč za přijetí u lékaře, 100,- Kč za pobyt jeden den jako tady a pod.. Dík za pěkný a poučný článek – tohle mi tam ale nějak chybělo, kdyby to tak šlo to tam dopsat jako zkušenost pro začínající následníky.

Honza

V mem pripade bylo vyhozeni ramene komplikovane odlomenim casti kloubni jamky a musel jsem po navratu do CR na operaci. Ptal jsem se při te prilezitosti traumatologa na moznosti repozice v terenu a jeho doporuceni bylo jasne – neodborny zákrok muze způsobit další poskozeni, i po nahozeni ramene je nutny transport zraněného, proto nechte tento bolestivy ukon provest lekare v nemocnici. Kamaradum dekuji za obětavost při zajistovani leteckeho transportu a zejména pak za vyneseni lodi z udoli.

Břeh

Co se týče telefonního spojení, tak jsem komunikovali anglicky přes linku 112. Nejdřív se nás několikrát zeptali, jestli přeci jen někdo neumí francouzky. Když jsme je ujistili, že opravdu nikdo, tak se anglicky mluvící operátor našel. Záchranáři na místě mluvili vpoho anglicky. Regulační poplatky neplatil nikdo. Dokonce myslím, že na místě Honza neplatil nic a vyřizoval to až s pojišťovnou v Česku. Záchranáři byli na místě cca 15 minut a celkem rychle ruku zafixovali, pak hurá do nemocnice. Protože byl Honza krom ruky v poho, tak se s námi spojil on. Ještě ten den večer byl zase s náma.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: