Kostarika 2013, 2. díl

Kostarika 2013, 2. díl

Minulý týden jsme se hezky ohřáli na tropických řekách Kostariky a dnes výlet do Střední Ameriky dokončíme. Pojďte si přečíst jak to vypadá, když jedete v džungli multiday trip.

Na oslavu Silvestra volíme celodenní surfing s následným grilováním na našem grilu vytvořeném z nákupního košíku. Na Nový rok znovu měníme naše pozice a vracíme se zpět do Turrialby, kde máme naplánován náš vrchol akce, kterým je multiday trip na Rio Chirripo Atlantico. Řeka teče ze stejného kopce jako Chirripo Pacifico, jen jak je podle názvu zřejmé, na opačnou stranu, do druhého oceánu. Jeden den věnujeme přípravě a řešením detailů odjezdu. Průvodce nám dělá místní slalomář Arnaldo a díky němu nám jde vše podstatně rychleji. Dvoudenní sjezd kaňonu dlouhého přes 40 km WW IV-V začíná stáváním ve 4:00 a dlouhou cestou do hor. Jedno z našich aut odmítá prudké kopce vyjet, a tak se skládá deset lidí do jednoho auta a pokračujeme až na místo nasedání.

Naštěstí rameno je jen trochu zatuhlé a přes bolest je Bartosz schopen sjet lehčí úseky mezi peřejemi a zbytek přetáhnout. O několik hodin později na vydatné vodě se konečně stěny kaňonu otevřely a nás už čeká jen posledních pár kilometrů „voleje“ na vysedací místo, kde nás už čekají auta. Pocity po vysednutí jsou úžasné! Dva dny na krásné, těžké řece s partou kamarádů uprostřed „ničeho“. Prostě paráda.

Kostarika gopro from pirtate-production.cz on Vimeo.

Zkušenosti čtenářů

Asiat

Ahoj, super výlet. Kolik taková legranda vyjde, ať můžu začít spořit?

ondra

to zalezi co se rozhodnes delat a kolik vas pojede… ale jinak pocitej tak minimalne 2000 eur

HonzaC

Parádní voda, pádlování v krátkém rukávu…
V tomto suchém jaru, je tento článek jak z říše sci-fi.
Super akce, závidím.

Snížák

U nás je i v mokrém jaru pádlování v krátké bundě sci-fi 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: