Lotři z Hronova nasbírali pytle plné odpadu a vyčistili řeku Metuji

Lotři z Hronova nasbírali pytle plné odpadu a vyčistili řeku Metuji

Dvakrát nevkročíš do stejné řeky. Toto nyní platí také v Hronově. Lotři si vzali na paškál čistotu řeky Metuje a její bezprostřední okolí a po pár hodinách nasbírali pytle plné odpadu.

Objevy jsme zaznamenali opět veliké. Vysavač, pneumatiky, kola, fén, talířky, hrníčky a samozřejmě nepočítaně plastu a dalšího harampádí. Nejvíce odpadu jsme sbírali především v okolí mostů a plotů továren. „O akci jsme přemýšleli spíš tak, že je potřebná. Opravdu bavit nás to ale začalo ve chvíli, kdy jsme vyhlásili soutěž o nejkurióznější nalezený předmět,“ vysvětluje jeden z účastníků – 14letý Jáchym Karlík.

Akce se zúčastnili jak nejmladší oddíloví nováčci, ostřílení dlouholetí členové i někteří rodiče. Stačil tříkilometrový úsek z parku A. Jiráska k oddílové klubovně za fotbalovým stadionem a naplnili jsme bezmála 20 pytlů odpadu.

Snažíme se dětem představit vodácký sport v širších souvislostech. Nestačí se naučit držet správně pádlo a sjet si stále těžší řeky. Ochrana přírody k tomu nesporně patří také,“ říká Tomáš Buriánek, hlavní vedoucí oddílu.

Akci podpořilo město Hronov zapůjčením pytlů a odvozem nasbíraného odpadu.

Pro hronovské Lotry není takováto akce vůbec první, řeku Metuji již čistili v minulosti například ve spolupráci s geokačery či horní úsek řeky s Jiřím Malíkem, ekologem a předsedou spolku Živá voda.

Lotři Hronov / F: Tomáš Buriánek
Lotři Hronov / F: Tomáš Buriánek

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: