Malé čerťáky aneb Lipno za 6 kubíků

Malé čerťáky aneb Lipno za 6 kubíků

O minulém víkendu vypouštěla vodní nádrž Lipno 6 kubíků a řada kajakářů se vydala na „malé Čerťáky“. Nechyběl mezi nimi ani singlíř Honza Choutka, který nám o tomto podzimním svezení napsal.

Na stromech je žlutá, zelená a červená. Z vody koukají jako kdyby čertem rozházené obří balvany. Mezi nimi cedí poctivých 6 kubánců a tu a tam zpoza balvanu vyjede loďka s pádlerem usmívajícím se od ucha k uchu. Bodeť by ne, vždyť je vodácký svátek v listopadu.

Lipno o víkendu pouštělo třetinu vody, než co známe z konce srpna. Takový průtok z řeky WW III-IV udělal takovou technickou trojčičku s dvěma přenáškami – vrata a škvíra. Nebudu lhát, že jsem si ani neškrtl, ale v kombinaci s krásným počasím to byla jasná volba na neděli namísto trojského kanálu. Vlak jezdil co dvě hodiny a „hell train ticket“ prý už neplatí, říkal nám průvodčí. Tak jsme museli zaplatit.

Žádné závody se nekonaly a bylo tedy možné nasednout hned pod přehradou (žádní slalomáři neremcali :­)). Váňův skok ukázal, kde je opravdu čistá lajna a šlo proklouznout bez kontaktu s kameny. Na pasáži k prvnímu rybníku se vytvořily nové vracáky a daly se pěkně vymetat. Loučovická nabídla lehce dosažitelné vracáky vlevo i vpravo.

Škoda, že jsme si nemohli sjet vrata – byla zavřená – y obnášeli jsme jd po levém břehu. Peřej pod nimi jsme předrncali, a škvíru přenesli taky na vlevo. Na schodech se odkryl pěkný boof na levý záběr. Byl by hřích si to nevynést a dát si ho dvakrát!

Příští rok, bude – ­li to stejně, pojedu určitě znovu se důstojně rozloučit se sezonou a uzamknout čerťáky na zimu.

Připojujeme video od H20 Bandits:

Little Devils from H2O Bandits on Vimeo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: