MEJ a U23 ve Skopje skončilo, vodní slalomáři získali pět individuálních medailí

MEJ a U23 ve Skopje skončilo, vodní slalomáři získali pět individuálních medailí

Druhý a poslední mezinárodní juniorský a U23 závod roku 2014 je u konce. V Makedonii na Mistrovství Evropy vybojovali čeští vodní slalomáři celkem pět individuálních medailí a další tři ze závodu týmů. Jako jediná z českých závodníků získala titul v individuálním závodě singlkanoistka Martina Satková. Pro Jiřího Prskavce je bronz už letošní čtvrtou velkou medailí z mezinárodního závodu.

Jiří Prskavec na stupních vítězů

„Trať byla trochu lehčí, ale měla náročnější konec a vytyčená závodní trať byla hodně těžká. Nepamatuji si, kdy jsem při závodě jel naposledy dvě erky,“ říká Jiří Prskavec o slalomové trati ve Skopje, kde se jelo letošní mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let. Ve vzdálené Makedonii se závody obvykle nekonají a téměř všichni čeští reprezentanti zde byli poprvé. Proto byl slalomový kanál pro všechny překvapením, a jak se většina závodníků shoduje, milým.

Pro letošního seniorského mistra Evropy byl start na „třiadvacítkové“ Evropě přitom v ohrožení kvůli zdravotním problémům s lopatkou. Přesto do Skopje nakonec odjel a vyplatilo se. Prskavec si z Makedonie odvezl v pořadí už čtvrtý cenný kov z letošních velkých mezinárodních závodů. „Při finálové jízdě jsem dal dotyk hned na druhé brance a věděl jsem, že to bude chtít trošku riskovat. Ta jízda mi nakonec vyšla a třetí místo je paráda,“ řekl Prskavec k závodu.

„Konkurence byla vysoká, chybělo tam opravdu jenom pár jmen a myslím, že až na Francouze Matthieua Biazziza by do bojů o medaile nikdo nezasáhl,“ komentoval Prskavec účast na letošním mistrovství Evropy, kde byl počet závodníků v porovnání s dubnovým mistrovstvím světa v Austrálii mnohonásobně větší. S Prskavcem souhlasili také juniorští mistři světa právě z Austrálie, Jan Větrovský a Michael Matějka, kteří na Evropě v Makedonii získali stříbro. „Tahle medaile je daleko cennější, tady byla celá evropská špička, bylo to náročnější. Bylo by těžké vyhrát, museli bychom jet ve finále ještě o něco lépe,“ uvedl Matějka.

Karolína Galušková byla na druhém místě už po semifinále a svou pozici dokázala udržet také ve finále. „Já před startem nikdy nebývám moc nervózní, snažím se tím bavit. Líbilo se mi to tady a trať mi docela vyhovovala,“ řekla Galušková pro český svaz. Ve finále jí dvouvteřinová penalizace odsunula z prvního místa a domů si mladá kajakářka nakonec odvezla stříbro. „Ale já myslím, že každá placka se počítá, i když nějaké chyby tam byly,“ doplnila Galušková.

O další individuální medaile se zasloužily singlkanoistky. Monika Jančová dojela jako třetí v kategorii do 23 let. Mladá závodnice Martina Satková vybojovala jako jediná z Čechů titul juniorské mistryně Evropy v individuálním závodě.

Tři medaile přidali junioři také v závodě týmů. Kajakářky se staly mistryněmi Evropy, singlkanoisté si domů odvezli stříbro a singlkanoistky bronz.

foto: ČSK DV

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: