Mikulášské splutí Berounky

Mikulášské splutí Berounky

Letošní sezóna se nám díky koronaviru moc nepovedla. Na jaře voda tekla a my museli sedět doma. Po letním krátkém uvolnění nastaly další restrikce, které se naštěstí před Mikulášem zase uvolnily a mohli jsme vyrazit na vodu.

Tentokrát byla vybraná ke splutí Berounka. Sraz byl pod železničním mostem v Berouně. Auta odpendlovala do Karlštejna, cíle splutí, a řidiči se vrátili zpět vlakem. Logistika perfektní. Na Berounku vyrazily čtyři debly a čtyři kajaky, to je 16 lidí a náš pes Deny.

Po velice chladných dnech se oteplilo a bylo slunečno. V 11 hodin jsme vyrazili. Po chvíli jsme míjeli na pravém břehu Tetín. Stál by za prohlídku, je to malá vesnice, ale jsou v ní tři kostely, z nichž jeden pamatuje dokonce Václava II. a je tam i zámek. Na levém břehu se poté otevřel skalní masiv Alkazar, kde bylo pár horolezců. A lezlo se i na dalších skalách kolem řeky, takže bylo na co koukat.

Za chvíli spatříme první lezce / F: Věra Kučerová
Za chvíli spatříme první lezce / F: Věra Kučerová

V Srbsku jsme nevynechali konečně otevřený hotel a nevynechali jsme ani přestávku na ohníček. Na celé trase nás nečekal žádný jez, žádná záludnost, jen dvakrát jsme se vyhýbali mělčinám.

Zase s partou na vodě / F: Tonda Junek
Zase s partou na vodě / F: Tonda Junek

Poslední tři kilometry byl opravdu silný protivítr, tak jsme se nemuseli stydět, že jsme sjeli „jen“ deset kilometrů. Nejdůležitější pro totiž nás bylo, že jsme zase byli na vodě a mohli se setkat s kamarády!

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: