Na Otavě pod Čeňkovou pilou číhá strom

Na Otavě pod Čeňkovou pilou číhá strom

Ve čtvrtek 4. 2. jsme byli na Otavě a jeli jsme z Čeňkárny do Rejštejna, protože teklo krásných 130 cm.

Cca po 300 m od Čeňkárny je přes celou šířku řečiště kmen, jehož průměr je 40 cm. Na levém břehu je opřený o skálu a tudíž touto stranou neprůjezdný a velmi nebezpečný. U pravého břehu má menší průměr a je víc pod vodou, takže se tudy dá projet. Při jiném průtoku to ale bude samozřejmě jinak a při nižší vodě bude v podstatě přes celou řeku. Aktuálně byl kmen byl na stejné úrovní s hladinou, takže byl viditelný až v poslední chvíli. Byli jsme rádi, že se nám podařilo včas zastavit v levém vracáku (cca 3 m před kmenem!) Víme, že splouvání tohoto úseku je povoleno až od 15. března a taky nám to bylo na místě před druhou jízdou řečeno strážcem (takže na druhou jízdu už nedošlo). Nicméně je možné, že při dalším příznivém vodním stavu nebudeme jediní, koho napadne stejná myšlenka.

Strom je velmi špatně viditelný
Strom je velmi špatně viditelný

Zkušenosti čtenářů

Michal

Domorodec klídek…

Píše že o tom nevěděli a že se na to vykašlali hned jak je někdo upozornil.

Mě by taky nenapadlo že se to nesmí splouvat, když je tam tolik vody a případné poškození tak vzácné přírody vodákem asi nehrozí.

Michal Hromek

Vážení přátelé, rád bych se hned z počátku této diskuze vyjádřil k tomu, proč jsme Čeňkárnu sjížděli a především proč se tady prostřednictvím tohoto článku „chlubím“ naším počinem.O zákazu splouvání tohoto úseku jsme se dozvěděli až od strážce parku, takže jsme na vodu nešli s vědomím porušování pravidel. Nicméně neznalost zákona neomlouvá, chápu…Motivací pro napsání tohoto příspěvku byla pouze snaha upozornit další vodáky, kteří budou mít určitě stejný nápad, jakmile voda nastoupá, na hrozící bezprostřední nebezpečí utonutí. V žádném případě nejde o snahu se zviditelnit!Přeji všem zvládnutí tohoto nelehkého období ve zdraví a se zdravým rozumem ;-).

AHÓÓÓJ!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: