Na řece Otavě záchranáři lovili plavajícího muže, zachránit se jej nepodařilo

Na řece Otavě záchranáři lovili plavajícího muže, zachránit se jej nepodařilo

V neděli 17. března v dopoledních hodinách vyjížděli k řece Otavě záchranáři, policisté, několik jednotek hasičů a také vrtulník. Důvodem byl muž plovoucí v řece. Informace z tisku bohužel nejsou zcela přesné a místy se rozcházejí, ale z dostupných informací se zdá, že 49 letý muž plul po řece sám na nafukovací kanoi Baraka, která se později zachytila na jezu v Radešově (ř. km 106,6), odkud se jí nepodařilo vyprostit. Muž plaval v korytě řeky a záchranáři ho vylovili až po několika kilometrech. Muž na sobě měl pouze vestu, přilbu ne (byl poraněn na hlavě). Ihned začaly pokusy o oživění, které pokračovaly i v průběhu transportu do nemocnice v Plzni. Bohužel se muže již oživit nepodařilo. O události ihned informovaly různé české noviny a je zajímavé, jak se někdy informace rozcházejí. Podívejte se na: novinky.cz, Klatovský deník, Blesk.cz, Týdeník Policie, iDnes.cz.

Zkušenosti čtenářů

Michal Matouš

Ukazuje to, jak kvalitní práci novináři odvádí. Smutné :-/

Petr Hájek

Nechtěl jsem, ale novináři mě přinutili. Výmysly, lži, neodbornost je v rámci jejich výsledku práce na žalobu. Do týdne se pokusím sepsat veškeré informace k zásahu a zveřejnit jej. Osobně jsem viděl celou událost (jez Radošov) a následovně jsem se podílel i na záchraně a vytažení dotyčného vodáka. Bohužel tedy neúspěšně.

Jirka

Je to víc než měsíc a zatím jsem našel akorát tuny více či méně zjevných nesmyslů od novinářů a spousty dohadů, jak to mohlo být. Petře, určitě je to těžké, ale prosím, sepiš to, stačí stručná fakta, ne kvůli neschopným novinářům, ale pro nás, co chceme vědět, jestli to byla nešťastná souhra náhod, nebo se případně máme poučit z nějaké chyby. Díky.

Snížák

taky bych k tomu rád viděl nějaké pravdivé info…

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: