Na vltavském jezu U Papouščí skály vznikne malá vodní elektrárna, vodáky stavba neomezí

Na vltavském jezu U Papouščí skály vznikne malá vodní elektrárna, vodáky stavba neomezí

Na vltavském jezu u Papouščí skály (ř. km 286,4) právě probíhá výstavba malé vodní elektrárny, která by měla být umístěna u levého břehu řeky. Díky velmi vstřícnému jednání investora se Spolkem Vltava, který sdružuje půjčovny lodí a kempy na Vltavě, se podařilo vyjednat takové podmínky, aby novou elektrárnu vodáci nepocítili. Dle slov předsedy spolku Radka Šťovíčka bude nová část jezu se šlajsnou dokončena před sezonou, aby nedošlo k jejímu narušení. Šťovíček dále vysvětlil, že stavební úpravy zúží stávající vorovou propust, které ale bude pořád širší než klasické retardérky, pro její splutí bude zajištěn vždy dostatečný průtok, pod propustí bude upraveno podjezí, aby bylo bezpečnější a vylepšení se dočkají také výstupy a vstupy do vody pro vodáky, kteří by jez přenášeli. titulní foto: mapy.cz

Zkušenosti čtenářů

Michal

Doufám, že do nové šlajsny nedají zase ty zelené kartáče, co jsou na Jelení lávce v Krumlově – ten opravený jez se šlajsnou dokonce dostal nějakou cenu, jak to všechno vylepšili…..

skoda

dalsi zprzněný jez na vltavě

Luboš

ach jo, další zničený jez, úprava pro ožraly na raftech, aby to sjeli i pozadu

Jindra

Která svině je ten majitel co to staví? Jaktože mu takovou prasárnu dovolili? Měli by mu přikázat aby na vlastní náklady zajistil přenášení všech lodí které propustí nebudou moci projet!!!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: