Navalis 2018: mše, procesí a barokní vodní koncert na hladině Vltavy

Navalis 2018: mše, procesí a barokní vodní koncert na hladině Vltavy

Svatojánské slavnosti Navalis jsou oslavou nejznámějšího českého světce a „Pražana“ sv. Jana Nepomuckého, patrona všech lidí od vody. Konají se vždy v předvečer jeho svátku – 15. května. Staňte se součástí Svatojánských slavnosti v historické Praze a odnesete si nezapomenutelný duchovní a kulturní zážitek.

V roce 2018 to bude již po 290. a v novodobé historii po desáté, kdy se uskuteční v Praze vodní barokní Svatojánské slavnosti NAVALIS.

Tento rok přijede na pražské svatojánské slavnosti nejúspěšnější benátská veslařka Anna Campagnari a doprovodí ji sedmnáctimetrové benátské gondoly, která  kvůli pražským slavnostem vůbec poprvé v historii opustí Itálii.

V barokní době patřila tato slavnost k největším a nejvelkolepějším oslavám. Sjížděli se na ni poutníci ze všech koutů země, aby uctili památku sv. Jana Nepomuckého, ale také aby vyslechli hudbu provozovanou z vodní hladiny Vltavy a zhlédli ohňové show.

K vidění bylo velké množství atrakcí. Na tradici barokních slavností se navázalo v roce 2009 obnovenými Svatojánskými slavnostmi. Od té doby byly slavnosti každý rok a mají již svůj pevný scénář – slavnostní mši v katedrále sv. Víta, procesí od katedrály přes Karlův most na Křižovnické náměstí a barokní koncert na vodní hladině zakončený ohňostrojem. Každý ročník pak bývá doplněn o další speciální akce – koncerty, nešpory, gondoliéry, regaty dračích lodí a mnohé další.

Plakát Navalis

Velký zájem o obnovené Svatojánské slavnosti NAVALIS svědčí nejen o oblíbenosti světce, ale též o a atraktivnosti slavností v dnešní době. Více na www.navalis.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: