Nový světový rekord!!!

Nový světový rekord!!!

Není tomu tak dávno co Tyler Bradt sjel Pallouse Falls a stanovil tak nový světový rekord ve výšce sjetého vodopádu. A nejen ve výšce sjetého vodopádu, ale také v délce volného pádu. Kdo by si myslel, že tento rekord zůstane na dlouhou dobu nepřekonán mýlil by se…

Není to tak dávno, konkrétně v tématu [redir=/clanek/652-hydro-112-vodopady/ newwindow]HYDRA 1/12[/redir], co jsme informovali o vodopádech. Mimo jiné se zde psalo i o historii světového rekordu ve výšce splutého vodopádu a jak se tento rekord neustále zvyšoval, až všemu nasadil korunu 21. dubna 2009 Tyler Bradt, který se zřítil z neuvěřitelných, 56,7 m vysokých, Pallouse Falls. Většina vodáckého světa nejprve žasla nad tímto nevídaným výkonem, už jen z důvodu, že světový rekord se v tu chvíli posunul asi o 20 metrů!

Pro většinu vodácké veřejnosti to ale byl i signál, že světový rekord se na této hranici na nějakou dobu zastaví. není to ale tak docela pravda a dnešní uspěchaná doba nenechá dlouhého trvání světovým rekordům. V loňském roce Rafa Ortiz z Mexika svým úspěšným sjezdem Pallouse Falls vyrovnal Tylerův rekord a bylo naprosto jasné, že hranice se musí posunout dál. A posunuly!

Před pár dny se neznámému americkému kajakáři podařilo světový rekord překonat. Letěl ve svém kajaku tak dlouho, že se ani nepodařilo zjistit výšku, kterou překonal. Jeho volný pád se totiž dá počítat na desítky vteřin! Z celé akce bylo zatím zveřejněno pouze video, které naleznete na konci textu. Po fotografiích intenzivně pátráme.

Tyler Bradt samozřejmě tento kousek nemohl přehlédnout a tak je pravděpodobné, že přeruší svojí poklidnou pětiletou plavbu okolo světa v plachetnici a pokusí se rekord opět překonat. Nebo snad Tyler na své jachtě v utajení chystá nějaký mnohem větší plán než si umíme představit? V zákulisí se totiž spekuluje o nějakém prvosjezdu na jiné planetě. A že nevěříte? Tak se podívejte [redir=http://www.nasa.gov/mission_pages/cassini/whycassini/cassini20121212.html newwindow]sem[/redir], tady je jasně vidět, na kterou asi řeku by se mohl Tyler vydat.

Zkušenosti čtenářů

Fantomas

komunisti nikdy nekradli

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: