Odemykání Mrliny

Odemykání Mrliny

Už potřetí byla v sobotu 21. dubna odemknuta Mrlina. Slavnostně jí odemkla radní Roždalovic Marcela Kořínková u Bučického mlýna. Na cestu se pak vydali nejen vodáci, ale i pěší turisté, cyklisté a rodiny s dětmi doprovázeni symbolicky oděnou vodnicí Péťou.

Akce se uskutečnila za podpory Nadace Partnerství z grantu Greenways 2011 – 2012.

Pořadatelé vypravili na start Odemykání autobus, který byl přeplněný, lodě zapůjčil FIT KLUB Kolín.

První kulturní zastávka byla v Rožďalovicích na obecním úřadě, kde proběhla prohlídka výstavy o stavu příprav projektu Greenway Mrlina komentovaná autorem a propagátorem námětu Ing. arch. Janem Ritterem.

Tradiční zastávka byla na nádvoří Country clubu Samotář v Podlužanech. Kolem poledne si účastníci mohli prohlédnout novou kavárnu a v doprovodu kastelána také interiéry Zámku v Křinci.

Vyhodnocení a společenský večer u ohně proběhl u nymburského přístavu na Špičce, kde organizátoři připravili jídlo i pití a nechyběly ani kytary a foukací harmonika.

Fotografie z akce najdete na www.labskastezka, sekce GW MRLINA.

Příští akce [b]Putovní Den dětí na Greenway Mrlina[/b] spojená s divadelním představením pro děti v Jičíně v zámecké zahradě proběhne v sobotu 26. 5. 2012.

[b]Podzimní Svatováclavská jízda[/b] od Staré rybárny v Nymburce „Kolmo na pramen“ bude tentokrát dvoudenní s noclehem z 28. na 29. září. V sobotu proběhne jízda a v neděli program pro všechny u Pramene, pracovní název multikulturní festival 4P pro děti i dospělé (První Podium u Pramene Příchvoj).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: