Olympijská tajenka je rozluštěna ve třech kategoriích! Kudějová, Gebas a Kašpar se Šindlerem si mohou balit kufry

Olympijská tajenka je rozluštěna ve třech kategoriích! Kudějová, Gebas a Kašpar se Šindlerem si mohou balit kufry

Uplynulé dva víkendy patřily nejvyšší domácí soutěži ve vodním slalomu – Českému poháru. Tyto závody byly zároveň domácí částí nominace do reprezentačního týmu a na OH v Rio de Janiero.

Umělé slalomové dráhy ve Veltrusech a Troji hostily ty nejlepší vodní slalomáře, kteří sváděli lité boje v každé závodní jízdě. To hlavní, nominaci na Olympijské hry si skvělými výkony zajistila Kateřina Kudějová, Vítězslav Gebas a posádka Jonáš Kašpar – Marek Šindler. Jediný otazník zůstává v kategorii kajakářů, kde se v přímém souboji na mistrovství Evropy o jedno postupové místo poperou Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš.

Hned první závod ukázal, že letošní nominace bude vyrovnanější než kdy jindy. Milimetry a setiny sekund hrály mnohdy velmi důležitou roli a rozhodovaly o přídělech nominačních bodů na konta jednotlivých závodníků. I přes nepřízeň počasí si na všechny závody našlo cestu velké množství diváků a potvrdili tak vzrůstající oblibu vodního slalomu v ČR.

  • Kompletní fotodokumentaci závodů od Aleše Berky a Adama Svobody hledejte v oficálních galeriích ČSK.
  • Kompletní fotodokumentaci závodů od Aleše Berky a Adama Svobody hledejte v oficálních galeriích ČSK.

Jedinou kategorií, ve které se nerozhodovalo o účasti na OH byly singlkanoistky. Zde svou dominanci i díky bonusovým bodům za druhé místo na loňském MS potvrdila Kateřina Hošková. V týmu ji doplní Monika Jančová a Martina Satková.

 foto: Aleš Berka

U deblkanoistů se očekával boj o Rio mezi tréninkovými parťáky Karlovský-Jáně a Kašpar-Šindler. Očekávání to bylo oprávněné. Po prvních dvou závodech si tyto posádky prohodily umístění a do druhé půlky tak vstupovaly v úplně vyrovnané pozici. V Troji však účast na OH překlopili na svoji stranu Kašpar se Šindlerem, když dokázali oba závody vyhrát. Třetí do týmu jsou zkušení Koplík s Vrzáněm.

 foto: Aleš Berka

Kajakáři potvrdili neskutečnou vyrovnanost a předváděli nervy drásající souboje. Aktuální mistr světa Jiří Prskavec díky pěti bonusovým bonům uhájil o dva body první místo v nominaci. Druhý skončil Vít Přindiš, který se každém závodě probojoval na pódium. Třetím v týmu je Vavřinec Hradilek. Po prvních závodech odepisovaný kajakář, si díky dvěma vítězstvím v Troji vybojoval místo v týmu a co víc, šanci stále myslet na obhajobu stříbrné olympijské medaile. Kdo nakonec do Ria pojede se rozhodne na mistrovství Evropy, které se uskuteční za necelé tři týdny ve slovenském Liptovském Mikuláši. Pokud Prskavec vyhraje nebo skončí druhý za Hradilkem, jede do Ria. Pokud vyhraje Přindiš, tak je letenka jeho. Hradilek si účast může vybojovat vítězstvím, ale musí zároveň doufat, že Prskavec bude z českých borců nejhorší.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Mezi kajakářkami nedala nikomu důvod k pochybám Kateřina Kudějová. Aktuální mistryně světa měla již před nominací na kontě pět plusových bodů a výkony, které ji na každém závodě vynesly na medailové pozice si nekompromisně řekla o letenku do Ria. Naopak svoji sedmou účast na hrách nepřidá Štěpánka Hilgertová, která Kudějovou doplní v reprezentačním týmu. Nutno však podoktnout, že Hilgertová předvedla s výjimkou prvního závodu vždy perfektní jízdy a můžeme očekávat útoky na cenná umístění při mezinárodních závodech. Do týmu se také probojovala Karolína Galušková. Smolařka loňského roku se perfektně vrátila po těžkém zranění a následné operaci ramene.

 foto: Aleš Berka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: