Orlice Cup je za dveřmi

Orlice Cup je za dveřmi

Kolo, běh a jízda na vodě. To jsou tři části štafetového závodu Orlice Cup, který se uskuteční v sobotu 13.4. v okolí Chocně. Pokud se cítíte absolvovat všechny části jako jednotlivec, pak je tu pro vás závod OrliceMan. Na start se chystá téměř 150 borců z celé ČR, mezi kterými nechybí známá jména účastníků Dolomitenmanna a podobných závodů.

Závod je koncipován jako týmová štafeta ve složení běh, MTB a voda (na lodi). Je měřen čas celého týmu, který bude rozhodující pro celkové pořadí. Doplňkově je měřen i čas jednotlivých disciplín. Současně je vložena i varianta extrémního triatlonu, kdy jeden závodník absolvuje všechny tři disciplíny – OrliceMan. Akce je určena pro širokou sportovní veřejnost, která je zvyklá na určitou nepohodu. Cílem je si to především užít a pobavit se.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Běh

Jako první vyběhnou běžci a běžkyně na trať dlouhou 14,5 km s převýšením 350 m, která vede z 95% lesem, asfaltu se nohy dotknou jen výjimečně a to pár metrů u startu a pak cca 150 metrů staré lesní silničky (stav ala silničky v Orlických horách).  Jinak jen kořeny, jehličí, bahno a spadané listí. Štafetu budou předávat bikerům.

Kolo

Bikeři obdrží štafetu od běžců, a vydají se ve šlépějích svých kolegů a záhy zmizí v lese… aby z něj stejně jako běžci vyjeli až do cíle. Trasa je unikátní tím, že nekříží žádnou silnici a nevjíždí do žádné obce. Celou dobu se pojede v lese, jen párkrát bude „líznut“ okraj a bahno oklepáno jen na asi 200 m asfaltu. Jinak bikery čeká 30 km po lese s převýšením cca 450 m, takže nudit se věříme nebudou.

Orlice Cup

Trasa je koncipována tak, aby ji zvládl pokud možno každý. Nicméně přeci jen obsahuje několik náročnějších pasáží, u kterých méně technicky či fyzicky zdatným bikerům či bikerkám doporučujeme sesednout a vláčet bike raději pěšky.

Voda

Finiš týmu zajistí vodáci a vodačky na libovolné nemotorové a bezplachtové lodi (pořadatel zde neklade žádná omezení, nicméně necky zřejmě k výhře nepovedou). Pro všechny mužské  kategorie platí že, lodě musí urazit 4,7 km po proudu (bez problému) a pak díky pohonu své jednočlenné posádky také 4,7 km zpět. Každý vodák či vodačka musí mít po celou dobu výskytu na trati nasazenu a zapnutu vhodnou helmu, jinak bude celý tým diskvalifikován!

Trať pro ženy je kratší a je stanovena „pouze“ k mostu do Darebnic, tedy cca 3 km po proudu a poté zpět.

Neomezujeme případné vystupování z lodi. Nechť každý usoudí, co je nebo není rychlejší. Nicméně – pohyb je povolen pouze v řečišti! Na břeh se smí jen v úložišti lodí. Kdo vystoupí z vody na břeh kdekoliv jinde, bude diskvalifikován.

Orlice Cup

Vyvarujte se také prosím poškozování příbřežních porostů – budete se pohybovat v přírodním parku.

Pokud nechcete závodit, přijďte zafandit a podpořit závodníky, včetně desítky extrémistů, kteří se rozhodli pro variantu OrliceMan a budou absolvovat všechny kategorie sami. Díky partnerství s Holbou a dalšími bude zajištěno bohaté občerstvení, pro děti chystáme závod odrážedel a odstrkovadel, dále je k dispozici skákací hrad a skluzavka, takže ani nejmenší se věříme, nudit nebudou.

Start je v pravé poledne, tedy ve 12:00.

Případné dotazy směřujte na kontakty na webu závodu – www.orlicecup.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: