Otava, Čeňkova Pila – Radešov, úvodní závod ČPV

Otava, Čeňkova Pila – Radešov, úvodní závod ČPV

Soutokem dvou překrásných divokých říček Křemelné a Vydry vzniká neméně pěkná zlatonosná Otava. Od soutoku k Sušici teče severním směrem, dále se ohýbá na severovýchod až východ, před Pískem se opět stočí k severu a pod dozorem hradu Zvíkov tiše vpluje do vltavských vod Orlické přehrady.

Otava je jedna z nejpěknějších českých řek pro týdenní prázdninové putování.

Tento průvodce je však věnován úseku z Čeňkovy Pily do Rejštejna, kde je každoročně pořádán jeden z jarních závodů Českého poháru vodáků. Řeka tady protéká úzkým lesnatým údolím a v kamenitém korytě vytváří četné peřeje s vodními válci a nepravidelnými vlnami. Nasedací místo a start závodu je na pravém břehu těsně pod soutokem.

Další významná peřej zašplouchá při přiblížení k silnici. Řeka je tu zkrocená regulační zdí, dobrý průjezd se nabízí vpravo. Otava se pak na chvilku uklidní, aby minula Pavlovu louku, kde si nezávodníci mohou odpočinout před dalšími peřejemi.

Plavba po tomto úseku Otavy je omezena na období od 15. 3. do 31. 10., a to v denní době od 8 do 20 hodin. První pomoci se dovoláte v Sušici. Ubytování pod „střechou“ je možné v Rejštejně nebo v nedalekých Kašperských horách, pro nenáročné je stanování v autokempu Radešov.

[b]V roce 2010 se závod koná 24. dubna.[/b]

[b]Prezentace[/b]……….9:00 hod

[b]Výklad tratě[/b]……10:30 hod

[b]Start[/b]……………..11:15 hod

[b]Startovné[/b]……….30 Kč

[b]Propozice[/b] najdete [redir=http://oddil.vodacitjunion.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=188&Itemid=117 newwindow]zde[/redir].

[b]Přihlásit[/b] se mohou zájemci na [redir=http://www.vodacitjunion.cz newwindow]webu pořadatele[/redir] nebo na [email]mr****@vo***.cz[/email].

[b]Doprava[/b] v prostoru Čeňkova pila – Radešov bude řízena. Auta a autobusy musí stát na startu na pravé straně vozovky ve směru od Rejštejna, v cíli pak v prostotách autokempu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: