Otevřené mistrovství Plzeňského kraje v eskymování

Dne 28.2.2010 uspořádal oddíl KČT Úhlava spolu s Akademií Vodák Sport a ČSK 1. ročník Otevřeného mistrovství Plzeňského kraje v eskymování v plaveckém bazénu SK Radbuza Plzeň.

Závodu v eskymování se popralo o medailové pozice 30 soutěžících ve 3 kategoriích, nejpočetněji byla obsazena kategorie Žactvo (15 soutěžících). Nejmladším účastníkem byl teprve 6-ti letý Samuel Wendl z vodáckého oddílu VO7 Horšovský Týn, který obsadil krásnou 5. příčku!

[b]První místa ve svých kategoriích obsadili:[/b]

Muži – Zdeněk Pivoňka (VO7 Horšovský Týn)

Ženy – Hana Polívková (SK Bílovice)

Žactvo – Jan Havelka (TJ Union Plzeň)

[b]Mistrovství ČR v eskymování se koná 21. 3. 2010 v Brně.[/b]

Jako doprovodný program byly vyhlášeny 2 soutěže, a to:

1/ Výtvarná soutěž pro děti a mládež do 15-ti let o Nejkrásnějšího eskymáka – všechny přihlášené výrobky byly vystaveny a v průběhu mistrovství hodnoceny závodníky, diváky a pořadateli. Po sečtení hlasů bylo vyhlášeno 5 nejkrásnějších děl a autoři obdrželi ceny a diplomy.

text: Hanka Žambůrková, KČT Úhlava