Outdoorový odolný telefon Cat B100

Outdoorový odolný telefon Cat B100

Výrobce Cat si rozhodně neláme hlavu s nízkou hmotností a design jejich telefonů zřejmě nepodněcuje diskuse mezi členy vyššího managmentu. Cat, a především testovaný model B100, klade důraz zejména na vysokou odolnost při libovolném použití v outdooru.

Dodává: TCCM,
www.catphones.com
Testoval: Martin Skuhravý

■ Rozměry: 123,5 x 56 x 17,5 mm
■ Hmotnost: 138 g (včetně akumulátoru a SIM karty)
■ Akumulátor: Li-Ion 1150 mAh
■ Výdrž: hovor přes 10 h, pohotovost: přes 23 dní
■ Vodotěsnost: IP67
■ Infocena: 3 800 Kč

Cat B100 je cvalík (123,5 x 56 x 17,5 mm) fungující na platformě MTK Nucleus, tedy nejedná se o smartphone. Naměřená hmotnost včetně 1150mAh akumulátoru a SIM je 138 gramů. Funguje na frekvencích 850/900/1800/1900 MHz, zvládá 3G a disponuje 2.2″ QVGA displejem; bohužel nepodporuje Wi-Fi.

Jedna z největších předností telefonu je podle mého názoru vodotěsnost a prachuvzdornost podle IP67, telefon by tedy měl vydržet 30 minut v hloubce 1 metru. To jsem sice nezkoušel, nicméně z mého pohledu dostatečné prověření proběhlo při kajakování na divoké vodě jak na řece v Rakousku, tak na umělém kanále v ČR. I po několika hodinách ponořování a ostřikování vodou do telefonu nijak nenateklo. Ještě bych dodal, že zdířky pro micro USB a 3,5mm audio jack jsou kryty poctivými záslepkami,za které nezatéká a vše nasvědčuje tomu, že za ně ještě dlouho zatékat nebude.

Výrobce dále garantuje odolnost vůči pádu z 1,8 m a zmíněné garanci také odpovídá šasi telefonu tvořená gumou a hliníkem. Jednak kvůli použitým materiálům a jednak díky zaoblenému tvaru rohů telefon vydržel všechny pokusné pády a hody, z nichž některé byly o dost drsnější, než aby se vešly do škatulky „pád z 1,8 m“.

Kapacitu akumulátoru hodnotím jako více než dostatečnou. Při prvním týdnu testování jsem telefon využíval spíš sporadicky a po 8 dnech příležitostných hovorů a odesílání SMS se stav baterie drží okolo 80 % – výrobce udává pohotovostní režim až 23 dnů. Na závěr už jen několik parametrů: procesor Media Tek MT6276W, vnitřní paměť 50 MB, slot na micro SD kartu, 3MP fotoaparát,QVGA 30 fps video, rozvícení nouzového světla hardwarovým tlačítkem.

Zkušenosti čtenářů

HonzaC

Jak funguje vyzvánění, telefonování, atd po namočení telefonu? Ptám se proto, že mám vodotěsný telefon od Evolve. Pokud se telefon vymáchá ve vodě, v síťce reproduktoru se drží voda a není pořádně rozumět ani jedné straně.
Jak je to s hlasitostí. Bude se dát volat v blízkosti řeky, která dělá docela kravál. Bude v takovém prostředí použitelný hlasitý odposlech?

Chobotnice

No, měl jsem jich několik a dělají to chšechny. Evolve, sonim, cat, samý klasický obyč, ale po namočení se dostane voda do membrány či čeho to a pak jen šeptá. Čili vozim telefon jen tak v kapse vesty, ale po rozplavbě šeptá. Trochu se to zlepší třeba mlácením telefonem hodný předmět, obvykle o volant při pendlu po vysednutí.napadá mi řešení jednorázově si přelepit před jízdou tu dirku lepicí páskou, ale to už je trochu zas blbý, když mám ten odolnej fón… Jinač trochu starší CAT mám teď a krom mizernýho foťáku spokojenost.

Fantomas

Když neslyšíš telefon u řeky dej si reproduktor.

Srb

Mě se zatím neosvědčil vodotesností žádný, asi nejlepší řešení při vození ve vestě je dát ho ještě do tenkého igelitového obalu, nebo aspoň do klasického sáčku. A jinde než ve vestě ho nemá smysl vozit… Tendle asi vyzkouším vypadá poctivě (ale taky ho dám do sáčku)… obecně je v soutěskách (kde je doopravdy potřeba) stejně malý/žádný signál a opravdu není v šumu skoro vůbec rozumět, ani když Vám telefon funguje normálně…

Chobotnice

Mně teda vodovzdozně držely všechny, ale musej to bejt ty ech odolný s vysokym IP, ne jen nějakej zodolněnej šamšung, tam když si přečteš specifikaci tý odolnosti, tak vlastně nevydržej prakticky nic, možná ranní rosu…
Ale nejodolnější mi přišel kdys starej dobrej Ericson R310S zvaný Nanuk, s tim se daly zatloukat hřebiky, měl dobrej signál a všechny potřebný vyspělý funkce, jako volání a SMS. Kdyby byl dnes k mání novej, tak bych ho bral.

aaaa

Vetsina lidi stejne telefon dava do obalu/sacku a do vesty (snad), kde se ma dobre (sucho, mekka, pripadne prilezitostny naraz, ale vesta pruzi aspon z jedne strany) takze jde jen o to, aby vydrzela baterie. A to splni i Nokia aj. za par stovek.

Martina

Já mám CAT B25, a jsem s ním na vodě maximálně spokojená. Nevozím ho vůbec v obale, mám ho jen připnutý na šňůrce ve vestě. Slyšitelnost výborná, nepromokl nikdy. Když si za barákem dávám odpolední single jízdu na Isaru (cca ww2), tak si na něm zapnu na hlasitý odposlech i MP3, a je to slyšet pěkně (podotýkám ww2…ale na těžší vodě by si snad člověk ani MP3 nepouštěl? 🙂 ).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: