Outdoortrophy 2009

Outdoortrophy 2009

V sobotu 14. srpna se v horském městečku Lingenau vzdáleném cca 50km od Bodamského jezera uskutečnil již sedmý ročník závodu v extrémní štafetě nazývaný Outdoortrophy. Na domovských stránkách www.outdoortrophy.com si lze krom mnoha zajímavých informací, fotek a TV spotů z minulých ročníků, dočíst i takové malé, decentní a dozajista skromné přízvisko tohoto závodu – neoficiální mistrovství světa.

V pátek před závodem se pouští tréninková voda z přehrady na Bregenzer Ache, takže mají kajakáři jedinečnou šanci vyzkoušet si závodní trať. Kajakářská trať je dlouhá cca 8 km, a obsahuje počáteční běh cca 500 m, skákací rampu, 5 m vysokou, jednu výjezdovou pasáž proti proudu, závěrečné slalomové brankoviště a před závěrečným během na předávku ještě eskymák. Hned po skoku z rampy následuje cca 2 m vysoký kolmý jez, což činí tuto pasáž divácky velmi atraktivní. Řeka samotná je pak obtížnost cca WW II-III (za VV i lehčí IV), s docela slušným spádem a dalším cca 4 m vysokým šikmým jezem v půlce trati. Když jsme tu závodili před čtyřmi roky, tak měla řeka hnědou barvu a přes noc strhla výjezdové bóje i některé branky. Jízda samotná pak znamenala nehledat nejrychlejší stopu, ale naopak takovou, která byla skrz žrací válce vůbec průjezdná.

Což je příjemné rozptýlení po téměř třičtvrtě hodiny trvající představování všech zúčastněných funkcionářů, politiků, sponzorů, hejtmana, příbuzných aj. Pak se aplauduje kategorii profesionálů – místa 4-10 zastoupení jedním závodníkem nastupují naráz a každý si tam z rukou místního hejtmana převezme gratulaci a plátěný měšec s místní tvrdou měnou. Obdržím tam za naše deváté místo (které by stačilo na druhé v amatérech) 200EUR, což je příjemná odměna za tu dřinu a také nám pokryje náklady na cestu.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout [redir=http://www.outdoortrophy.com/en/results/outdoortrophy-2009.php]tady[/redir].

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: