Paddle Expo 2013 – novinky v paddleboardingu

Paddle Expo 2013 – novinky v paddleboardingu

Na Paddle Expo zaujímaly, jak se v posledních letech stalo zvykem, značný prostor i firmy soustředící se na paddleboarding. Pojďme se dnes společně podívat na ty, jejichž zboží je možno dostat i u nás. Pár se jich najde.

RED PADDLE CO

Britský výrobce paddleboardů se novinkami doslova hemžil. Na stánku upozorňoval na nový ventil, který se chystá osazovat na prkna od příští sezony, ale zatím nebyl k vidění naživo, pouze na obrázcích a schematech. Paddleboardy se již tradičně dočkaly nového designu, který je rozdělen u dvou modelů i pro holky a pro kluky podle barev (pro holky jsou dostupné designy u velikosti 10,6 a 9,4 stopy). Pěnové gripy na prknech prodělaly změnu povrchu – „diamanty“, ze kterých po delší jízdě údajně bolela chodidla a nepříjemně se obtiskávaly na tělo, vystřídala krokodýlí kůže.

Změna nastala i v oddělení Red pádel, kde se objevily nové modely v řadě Premium. Pádla jsou lehčí, dají se pořídit i s vario spojkou. List má ABS hranu a tím pádem vydrží i horší zacházení. Hlavička je potažena příjemnou pěnou, takže ideálně sedne do ruky.

STARBOARD

Ve Starboardu nás zaujal paddleboard určený na divokou vodu (klidně WW IV). Board je krátký, velmi vysoký a má pěnový grip po celém povrchu. Zejména velikost gripu se určitě projeví na ceně, která tak velmi vzroste. Trochu nedomyšleným detailem jsou flosny, které jsou sundavací. Systém uchycení je řešen plastovými „šuplíky“ a pokud s pevnou flosnou někde pořádně vezmete o kameny, je pravděpodobné, že ji utrhnete i s upínacím systémem. Je to možná jen naše zdání, ale důvěru systém příliš nebudí.

CORRAN SUP

Corran Addison, který svého času bořil mýty ve světě kajaků se nyní doslova zamiloval do paddleboardingu a chrlí jeden model za druhým. Nejvíce nás zaujal jeho paddleboard na divokou vodu, který je asi ještě dál než ten od Starboardu. Jeho vnitřek je snížený, takže člověk stojí v malé vaničce, v podstatě je to jakýsi malý raftík. Protože je toto prkno poměrně krátké a velmi špatně vede směr, má vzadu vyklápěcí kormidlo, které má za úkol tento nešvar napravovat. Corran se toho jednoduše nebojí.

Výrobce paddleboardů Naish bude pro nadcházející sezonu všechna svá prkna nabízet v tloušťce 4 palce. Jako u ostatních představili i zde dvě barevné varianty boardů pro kluky a pro holky. Asi nejvíce se Naish chlubil svojí novou flosnou, která bude přimontovatelná ke všem boardům. Pro naše podmínky bohužel nebude univerzálně použitelná, na jezerech zajistí dobré vedení směru, na řekách, případně mělčinách se ale obáváme její rychlé destrukce.

Do sekce paddleboardů ještě zařadíme firmu Bravo, která vyrábí pumpy a kompresory. Speciálně pro paddleboarding vyvinuli v Bravu pumpu, která je jedno i dvojčinná. Když začnete paddleboard foukat chová se pumpa jako dvojčinná a nafukování jde velmi rychle. Když dosáhnete tlaku jednoho baru přepnete pumpu na jednočinnou a paddleboard už si jen dotlakujete, jak je třeba. Řešení přepnutí pumpy je jednoduché nicméně nám v Bravu nedovolili fotit, ani se pořádné podívat.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: