Pádler 2/2019: 5 stran o Salze, jezero Chiemsee, seakajak v Laplandu, expedice do Pákistánu, 3 rozhovory a ještě víc!

Pádler 2/2019: 5 stran o Salze, jezero Chiemsee, seakajak v Laplandu, expedice do Pákistánu, 3 rozhovory a ještě víc!

Před týdnem vypadnul z tiskárny druhý letošní Pádler a musím se přiznat, že z něj mám opravdu velikou radost. Podařilo se do něj totiž napěchovat spoustu praktických informací, povedlo se shromáždit nebývalé množství skvostných fotek, 3 opravdu povedené rozhovory a mnoho dalšího. Pojďte se podívat…

INSPIRACE

Jako obvykle nechybí v Pádlerovi tipy na zajímavé destinace. Celých 5 stran jsme věnovali řece Salza, kterou pro nás popsali místní znalci Andrea Košťálová a David Gregorik, kteří na Salze pracují už mnoho let. Díky svým kontaktům navíc k článku sehnali úplně super fotky.

Tradiční autorka Ivana Jakubková nám popsala seakajakovou výpravu do švédského Laplandu, kterou její partička zakončila vyjížďkou po Stockholmu a Ivo Jelínek se zase podělil o svoje toulky mezi ostrůvky německého jezera Chiemsee přezdívaném Bavorské moře. Jak už jsme u Iva zvyklí, vše doplnil super fotkami z vody i okolí.

Jeden tip nám dorazil i ze Slovenska a sice od Tomáše Veleckého, který perfektně popsal řeku Poprad a hodně pyšní jsme na přehled zajímavých potoků v rakouské Solné komoře – Salzkammergut, který připravil místní znalec Robert Machacek.

ROZHOVORY

V druhém Pádlerovi roku 2019 najdete také 3 rozhovory. Pro ten první jsme si vybrali absolutní trenérskou legendu, zejména vodního slalomu, Milana Bílého, který v loňském roce ukončil trénink vrcholových sportovců. Řeč byla o jeho začátcích, o výjezdech do zahraničí za minulého režimu, o práci trenéra…

CHCI ČÍST PÁDLERA!

Líbí se Ti časopis Pádler a chceš ho číst pravidelně? Není nic jednoduššího, než si zřídit jeho předplatné a mít tak jistotu, že vždy ihned po vydání dorazí do Tvojí poštovní schránky. Předplatné stojí pouhých 330 Kč za rok a obsahuje 4 vydání časopisu Pádler včetně poštovného a balného. Pro předplatitele navíc připravujeme zajímavé bonusy!

Časopis Pádler si můžeš přečíst nebo předplatit také v elektronické verzi na Alza.cz.

A nebo jenom zajít na jedno z více než 300 prodejních míst a tam si ho prostě koupit!

Pro druhý velký rozhovor jsme oslovili Frantu „Bobra“ Zvěřinu, který je pořadatelem velepopulárních vodáckých akcí na Doubravě a Chrudimce. Franta nám pověděl, jak s vodou začínal, jak vodačí v současnosti a samozřejmě se řeč hodně točila okolo složitostí s pořádáním vodáckých akcí.

Menší rozhovor s Otokarem „Oskarem“ Randákem si pak připravili naši tradiční přispěvatelé – Vodní skauti. Řeč byla zejména o stavbě skautských pramic.

EXPEDICE

Do rubriky expedic jsme tentokrát ukořistili jeden opravdový skvost. Fotograf, kajakář a cestovatel David „Vory“ Sodomka se s námi podělil o dechberoucí fotky a strhující příběh z řeky Indus v Pákistánu, kde na podzim splouval soutěsku Rondu, která je považována za jednu z nejtěžších na světě. Těšit se můžete na gigantické peřeje, úchvatné scenérie pohoří Karákóram i setkání s pohostinnými Pákistánci.

PRAKTICKÉ RADY

V Pádlerovi nechybí ani tentokrát praktické rady. Na článek o vyhřezlých ploténkách z minulého časopisu navazuje Nina Csonková, která nyní představuje metody, kterými lze problémy se zády řešit. A opět se pro nás rozepsal taky trenér a instruktor z kajakové školy Padluj.com Šimon Babíček, který tentokrát popisuje trénink zatáčení na lodi, abyste už nikdy nejeli vedle… Oba seriály samozřejmě budou pokračovat i v dalších časopisech.

RECENZE VYBAVENÍ

Začátek letošní sezony byl štědrý na vodu a to znamenalo, že jsme pro vás byli schopní otestovat mnoho kousků vodáckého vybavení. Celkově najdete v Pádlerovi 2/2019 8 recenzí: origami kajak ORU COAST XT, suchý oblek HIKO ODIN WW, revoluční nafukovací kajak GUMOTEX THAYA, prstové boty VIBRAM FIVEFINGERS V-AQUA, plovací vestu AQUADESIGN UPANO, expediční stravu ADVENTURE MENU, kajak dva v jednom WAKA STEEZE COMBO a drop stitch kajak AQUA MARINA TOMAHAWK.

Doufám, že vám to jako ochutnávka z Pádlera 2/2019 stačí. Pokud ne, tak vězte, že tam toho je ještě mnohem víc a já doporučuju vyrazit do nejbližší trafiky a časopis si pořídit a pak hned vyrazit do našeho e-shopu a tam si ho předplatit!

Zkušenosti čtenářů

Honza

Ahoj, právě jsem prolistoval nového Pádlera a opět je skvělý. Můj dotaz směřuje na Andreu a Davida, kteří tak pěkně popsali Salzu a jsou místnímu znalci. K čemu měly sloužit ty mosty, které vedou od nikud nikam? Jeden je přes Salzu kousek pod druhým kempem ve Wildalpenu, další dva jsem viděl v okolí. Ty už nebyly přes řeku. Díky

Ája

Ahoj Honzo, ty mosty stále slouží, jsou to aqadukty, které právě zmiňovanou vodu vedou do Vídně. Po celé délce jich najdeš hned několik. Velmi zajímavě je toto vše popsané právě v tom Wildalpenském muzeu vody.

Kamil

Zkusil jsem Pádlera sehnat podle té mapky. Asi by chtěla aktualizovat, navštíveno několik trafik a úspěch 0. Asi si ho nepřečtu…

Snížák
Kamil:

Ahoj,
napiš mi prosím emailem na sn****@pa****.cz jaké trafiky si zkoušel, prověřím to, případně zjednám nápravu. A nebo si můžeš zřídit předplatné ;o)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: