Pádlo Panenka Paddles Marathon

Pádlo Panenka Paddles Marathon

O tom, že Petr Panenka jezdí na paddleboardu jste si mohli přečíst v HYDRU 2/2015. O tom, jaká dělá na paddleboard pádla se můžete přesvědčit dnes v recenzi jeho modelu Marathon.

Dodává: Panenka Paddles
www.panenka-paddles.cz
Testoval: Honza „Rotťák“ Rott

■ Materiál listu: prepreg (karbon/kevlar)
■ Materiál žerdi: prepreg (karbon/kevlar)
■ Délka: 195 cm
■ Hmotnost: 470 g
■ Infocena: 6300 Kč

Pádlo Marathon je novým počinem z dílny Petra Panenky a nástupcem pádla Stand Up, které bylo rovněž určeno pro paddleboarding. Jak už název napovídá, pádlo je určeno pro delší výlety a delší pádlování a obstojí i během maratonských závodů, to vše zejména díky nízké hmotnosti.

Na první pohled si každý všimne inovované hlavičky, která je také uzpůsobena pro delší plavby, protože rovnoměrně rozkládá tlak do celé dlaně, a nezatěžuje tak pouze její dílčí části, které by po chvíli mohly vypovědět službu. Zároveň je hlavička profilovaná tak, aby vás nutila zasazovat pádlo do vody pod správným úhlem. Tvarem je hlavička podobná běžně používaným hlavičkám pro pádla na rychlostní disciplíny nebo na pádlování na vlnách.

Celé pádlo je vyrobeno prepreg technologií z kombinace uhlíkových a kevlarových vláken. Žerď je kónická, přičemž se zužuje od listu k hlavičce. Díky tomu je dostatečně pružná (šetří klouby při delším pádlování) a zúžení okolo hlavičky je i velmi příjemné na úchop.

Žerď testovaného modelu nebyla opatřena variospojkou, ale i tohle Panenka Paddles nabízí. V tomto případě je ovšem šířka žerdi po celé délce stejná.

List Marathonu je o něco užší než u předchozího modelu, má výrazné žebro uprostřed a nulový odklon od žerdi. List je absolutně tuhý, a tak celkovou pružnost pádla zajišťuje už zmíněná žerď. Kvalitní materiály a zpracování listu zajišťují jeho odolnost – vydrží i drsnější zacházení a kontakt s kamením není žádný problém (jak jsme během testu mnohokrát ověřili).

Co se týká samotného pádlování, pádlo příjemně vede, dobře drží ve vodě a jediná výtka by mohla směřovat k protahování vodou, které ale na maratonech až tolik nevyužijete.

Celkově tedy můžeme pádlo doporučit, a pokud jste aktivními paddleboardovými výletníky, pak určitě koupí Marathonu neprohloupíte.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: