Pádlojízda 2013 – příprava na slalomové MS

Pádlojízda 2013 – příprava na slalomové MS

Upozornit na chystající se MS ve slalomu v Troji a na vodácký sport vůbec. To byl jeden z hlavních důvodů pro uspořádání takzvané Pádlojízdy. Ta se uskutečnila 4. září v podvečerních hodinách v Praze a její trasa vedla od loděnice v Troji až do centra Prahy na náplavku u Palackého náměstí.

Odjezd plavidel byl stanoven na 17.00 a musím se přiznat, že jsem nečekal, že bude dodržen na minutu přesně. S přítelkyní jsme si nemohli nechat podporu takové akce ujít, nicméně, když jsme pár minut po páté hodině dorazili před loděnici v Troji, viděli jsme už jen kupu plavidel v dálce a pár opozdilců rychle nasedajících na vodu. Nezbývalo než se taky pustit do stíhání „pelotonu“.

Pomalu nám začínala šlapat na paty tma a bylo, po rychlém přenesení, nutné rychle přejet Vltavu k poslední plavební komoře a rychle dojet do cíle plavby. Náš tajný plán, že si to po vodě dáme i zpět do Tróji nám nevyšel. Zhatila nám ho zaprvé padající tma a zadruhé připravené občerstvení v cíli plavby, které nás příjemně zdrželo. Odvoz plavidel byl vzorně zajištěn, tak nebyl důvod spěchat.

foto: Adam Svoboda

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: