Pár slov o letošním Freestyle Festu

Pár slov o letošním Freestyle Festu

Půlka srpna je už tradičně časem, kdy se v Troji pořádá jediný český závod ve Freestyle kayakingu. Abychom tuto událost povýšili na vodácký svátek, je závod rozšířen o kayakcross, do kterého se závodníci kvalifikují skrz sprint, a fun slalom, do kterého se kvalifikuje skrz sobotní veselici.

Netřeba podrobně popisovat harmonogram akce, ten je již ověřený a pravděpodobně ho každý zná. Změny proběhly v zajištění zvukového doprovodu, kdy naše kamarády z Mighty Souljahs vystřídal po pěti letech DJ Rourák a jeho kamarád Abe. Protože nic nenahradí živou muziku, přizvali jsme i tentokrát na sobotní večer kapelu. Po řadě let s The Closing Date jsme si zaexperimentovali a pozvali kluky z kapely Free Balkan Quintet.

F: BM foto
F: BM foto

Jak ročníky plynou, nejen akce jako taková, ale i lidi, kteří se Freestyle Festu účastní, se samozřejmě vyvíjí. I když nám nepřipadá tak dávno doba, kdy byly fun slalomy a kayakcrossy doplňkovými disciplínami, víme, že už se dávno nejezdí na rodeovkách a že si na nich chtějí účastníci regulérně zazávodit. Aby ne, závodí se o super ceny od našich věrných a štědrých sponzorů. Proto i my posuneme příští rok naše myšlení a zajistíme ještě o něco regulérnější a přesnější časomíru. A možná nás napadne ještě něco. I tak jsme letos udělali maximum a za tu botu, po které se musel sprint opakovat, se omlouváme.

F: BM foto
F: BM foto

Vždycky, když se blíží další ročník Troji, získáváme mračno pochybností. Ta hlavní je pochybnost o počtu lidí, kteří nás ten daný rok navštíví a máme výčitky, že jsme zase v propagaci něco opomněli. Potom přijde víkend, zejména odpolední semifinále, a na pravém břehu sedí plná tribuna lidí, kteří ženou závodníky k co nejlepšímu výkonu. Nemůže to být lepší, říkáme si. Ale v neděli ve dvanáct, na přímym slunku, sedí snad ještě víc lidí. A ať už jde o jakoukoliv kategorii, závodník dostává support, co nezažije nikde jinde. Moc tomu nerozumíme, ale moc si toho vážíme. A jediné, co si přejeme je, aby se to za rok stalo znovu.
Děkujeme.

Za tým organizátorů
Vilda

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: