Perfektní vlna na Divoké Orlici

Perfektní vlna na Divoké Orlici

Zima zase taková nic moc. Chvíli sněží, pak to všechno spláchne celodenní déšť a pak zase sněží a zase prší… Na víkend chystám jízdu do Ústí nad Orlicí řešit něco s autem. SMS od Červajze: “Vem loď, půjdem pojezdit.”

V Sobotu je asi 16 stupňů, prší a sníh stejká z hor. V půl čtvrtý nasedáme kousek za Sopotnicí na Divokou Orlici, kterou teče možná 22 kubíků. Fouká teplej vítr a my si to šineme dolů s proudem. Po méně než kilometru potkáváme první vlnku. Chvíli surfujem a omylem padá i jeden backloop. Ale není to ideální. Vlnoválec je křivej a mělkej. Jedem dál. Červajz, coby místní, tuší lepší vlnku o pár set metrů níž. A taky že jo!

V pravé zatáčce u levého břehu u skalky se dělá malá, ale hooodně slušná vlnka. A co víc! Má obří vracák, ze kterého se do vlnky najíždí úplně bez problémů. Trochu jak ze sna. Vlna umožňuje všechny triky které dokážeme, akorát levej Blunt znamená ve větší či menší míře kontakt se dnem. Jezdíme v sobotu i v neděli, kdy je ještě o trochu víc vody a o dost větší kosa – teplota okolo nuly a chvíli taky sněžení. V rámci možností si pořizujeme prima záběry a od vlny odjíždíme, až když už mě zima totálně zmáhá. Cestou do Potštejna, kde máme auto, se dá ještě skvěle vyblbnout, I když hloubka koryta je občas limitem. Lodě ale zůstaly v podstatě bez škrábnutí.

Takže. Jestli si chcete někdy zajezdit na jedné z nejlepších vln v Čechách a přitom si sject pěknou říčku v podhůří Orliček, sledujte vodočet v Nekoři na www.pla.cz. Pokud uvidíte průtok přes 20 kubíků, vyražte k Sopotnici. Pokud jste už zapomněli kde to je, hoďte si to do map a ptejte se, kudy teče Divoká Orlice. Nasedněte na vodu a užívejte si príma ježdění. Btw v době dopsání tohoto článku padají na Ústí nad Orlicí obří vločky. Takže co bude příští víkend? Voda nebo lyže?

foto: Lukáš Červinka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: