Plumlovský drak 2018: závody i zábava pro děti

Plumlovský drak 2018: závody i zábava pro děti

Čtvrtý srpnový víkend letošního roku měl na programu dvoudenní závody dračích lodí zvané Plumlovský drak 2018. Akce navíc slavila krásné 10. výročí, protože dračí lodě se na Plumlovské přehradě poprvé objevily v roce 2008.

Po sobotní ranní poradě kapitánů odstartovaly posádky na sprinty na trati dlouhé 200 m na velkých dračích lodích. Atmosféra byla již od samotného rána pohodová, srdcová, jednoduše perfektní.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Doprovodný program pro děti začal o hodinu později, a že bylo co vyzkoušet – paddleboardy, bumber bally, fotbalový terč, biatlon, veslování, laserové střelnice, aqua zorbing, nafukovací čluny, jízdy na koních a spousta dalších aktivit, které zařizoval, stejně jako dračí lodě team zaki-sport.cz agency.

Plumlovský drak 2018: závody i zábava pro děti

O skvělé zázemí závodu na pláži „U Vrbiček“ se staraly snad všechny posádky svými pokřiky a povzbuzováním. Mezi 14 – 15 hodinou nám na hladinu Plumlovské přehrady vyrazily celkem 3 lodě plné dětí a jízdu si náležitě užily. Poté byly na programu finálové jízdy a plavby na 1 kilometr. Kolem 18 hodiny jsme vyhlásili výsledky i cenu pro absolutně nejrychlejší posádku dne, která si odnesla jako třešničku speciální pohár, odznak plumlovského draka a exkluzivní dort od Pall-a-chinky od blondýnky.

Plumlovský drak 2018: závody i zábava pro děti

Nedělní ráno bylo zakaboněné, ale od 8.00 už nepršelo, ba co víc, na předávání pohárů v 17 hodin nám vysvitlo i sluníčko, ale nepředbíhejme. Závody malých dračích lodí, to byl program nedělního bonusového dne k deseti letům výročí dračích lodí. Do 14 hodiny to daly s vypětím všech sil všechny malé posádky a pak jsme se pustili do finálových jízd.

Následovala ještě trať dlouhá jeden kilometr. Mezi tím na vodu vyrazily ještě přítomné děti a děti z dětských domovů. Celkem si každá posádka zajela za oba dny závodů 5x trať dlouhou 200 a na závěr ještě 1 km, což v historii dračích lodí u nás kromě závodů v Olomouci ještě nebylo.

Plumlovský drak 2018: závody i zábava pro děti

Moc děkujeme všem návštěvníkům závodů dračích lodí na Plumlovské přehradě za účast a zájem, ale také závodníkům za skvělé výkony, všem partnerům akce, bez kterých by to prostě nebylo možné uskutečnit. Celkem si zazávodilo 28 posádek a na pláž dorazilo více než 2200 návštěvníků. Děkujeme a těšíme se na příští ročník.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: