Pojď pádlovat! U vody najdeš super kámoše a naučíš se mnoho sportů najednou

Pojď pádlovat! U vody najdeš super kámoše a naučíš se mnoho sportů najednou

Na vodě budeš s kámošema daleko od všeho a všech. V týmu kanoistů si zkusíš nejen jízdu v lodi, ale taky obratnost, opičí dráhu, plavání nebo míčové hry, v zimě běžky. A jakmile se opřeš do pádla a sklouzneš se po vodní hladině, narostou ti svaly, získáš mega vytrvalost i rovnováhu těla a svoje zdraví podpoříš celkově. V klidu na vodě si pak srovnáš myšlenky a doteče ti, že příroda je fakt najs. „Pojď pádlovat!“ vyzývají rychlostní kanoisté děti i rodiče, kteří hledají skvělý sport pro všestranný základ do života.

Nejbližší klub i základní informace najdou zájemci na webu www.pojdpadlovat.cz.

„Kanoistika patří mezi nejúspěšnější české sporty, rychlostní kanoisté jsou i na mezinárodní úrovni dlouhodobě úspěšní. Doufáme, že v budoucnu najdeme i další talenty, jako jsou kajakář Josef Dostál, kanoista Martin Fuksa a další,“ říká Jan Boháč, předseda sekce rychlostní kanoistiky ČSK.

Předseda Českého svazu kanoistů Stanislav Ježek dodává: „Kanoistika celkově je sport s daleko větším přesahem – v přírodě se děti učí samostatnosti, zodpovědnosti i týmové práci zároveň, jejich trénink je všestranný. Věříme, že rodiče v něm najdou spoustu věcí, které se jejich dětem budou hodit do života, ať se rozhodnou věnovat jakémukoli oboru. A taky chceme rodičům i dětem dát najevo, že u vody si od sebe můžou na chvíli odpočinout.“

Dětem stačí do začátků jen sportovní oblečení

S konceptem kampaně pro nábory do klubů pomohla Českému svazu kanoistů agentura VMLY&R, která sestavila kompletní balíček náborových upoutávek od videa až po plakáty do škol. „Nápad na přípravu jednotných podkladů vzešel ze strany klubů rychlostní kanoistiky, které s nimi pak budou pracovat podle svých potřeb. Zároveň vznikla webová stránka www.pojdpadlovat.cz, kde děti i rodiče najdou kontakty na jednotlivé kluby či základní informace o tom, jak vypadají první tréninky. A také se budou moci dozvědět, že kanoistika není finančně náročný sport a dětem do začátků opravdu stačí jen sportovní oblečení do přírody,“ uvádí Jan Boháč.

Materiály pro kluby pak spojuje heslo „Odpádluj od rodičů“. Celý příběh vysvětluje videoklip, ve kterém mladý kanoista odchází na vodu od ustarané maminky. „Máš všechno? A jsi dost oblečenej? Kdyby ti byla zima, tak se nestyď to říct a vrať se. O víkendu přijede teta, tak ať nejsi nemocnej.“ Maminčin hlas ale slábne, jak chlapec odjíždí od břehu na trénink za partou kamarádů. „Nápad a koncept kampaně nás zaujaly na první dobrou. Líbí se nám nadsázka a humor, které zároveň vystihují, co náš sport nabízí dětem i rodičům,“ říká Stanislav Ježek.

„Chtěli jsme dětem ukázat, že kanoistika má, na rozdíl od fotbalu, tenisu nebo hokeje, tu výhodu, že při ní necháte rodiče na břehu. Pro děti by totiž měl být sport především zábava, což se ale těžko může dít, když mají neustále za zády tátu nebo mámu, kteří jim radí, koučují je nebo je přehnaně opečovávají,“ dodává Miloš Kočí, kreativní ředitel VMLY&R.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: