Povodně berou vodákům nejen loděnice

Povodně berou vodákům nejen loděnice

O povodni, která trápí celé Čechy jsme už mnoho slyšeli všichni a není třeba situaci jakkoliv připomínat. Zpravodajské kanály jsou doslova žhavé. Pojďme se ale podívat co povodeň páchá vodákům. Přeci jenom jsou loděnice místa, která jsou s vodou neodmyslitelně spjata a tak bývají při povodních na řadě často jako první.

Nemáme zprávy ze všech míst postižených povodní, ale například z kanálu v Českém Vrbném se na facebooku objevilo foto zcela zatopené dráhy. Foto pochází ze včerejšího odpoledne a od té doby voda ještě stoupla.

Dramatická situace nastala také na populárním podzimním terénu – Botiči, který se rozvodnil a zatopil několik ulic a park Folimanka.

Mimořádně rychle stouply některé toky v Krkonoších. Tato fotka je z řeky Úpy v Trutnově.

Poslední zprávou, která včera obletěla republiku bylo video od TV Nova, kde jsou zachyceni surfaři jak řádí na rozvodněném jezu na Berounce. Ačkoliv je ze záběrů jasné, že to nejsou žádní amatéři a že mají situaci plně pod kontrolou, mohli si vzít alespoň vesty a hlavně(!), kdyby se něco stalo, přidělali by starosti záchranným složkám. Možná je to námět na delší diskuzi.

A na závěr, pro odlehčení, pohled na jeden vodočet, který se pravděpodobně z přívalů vody zbláznil. Podívejte se jakou měří teplotu vody.

Zkušenosti čtenářů

jitule

souhlasím, my si vzali půjčku od http://www.123ferratum.cz

jitulkja

a já doporučuji půjčku od http://www.123ferratum.cz 😀

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: