Pozvánka na Čištění Kamenice 2018

Pozvánka na Čištění Kamenice 2018

V sobotu 7.4. se v rámci akce Ukliďme svět, ukliďme Česko bude konat čtvrtý ročník čištění řeky Kamenice v Jizerských horách. Účastnit se mohou jak vodáci, tak i turisté. Čistí se úsek Haratice – soutok s Jizerou.

I letos se vodáci a pěší vydají do soutěsky tanvaldské Kamenice, aby tuto krásnou severočeskou řeku zbavili odpadu. Pojďme ukázat, že se najde dost vodáků, kterým na této řece záleží a nechtějí se koukat na pneumatiky ve vracáku!

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Čištění řeky Kamenice proběhne 7. dubna 2017 od 10:00 hodin v úseku Haratice – soutok s Jizerou. Jelikož letos se bude čistit ještě větší úsek než v minulosti, míst srazů bude hned několik, pro pěší ve Velkých Hamrech, u mostu v Haraticích společně s vodáckou části, v Návarově, lehčí vodácký úsek z Jesenného!

Akce je pořádána za podpory Povodí Labe s.p. a obcí podél toku řeky, jmenovitě obcí Plavy, Zlatá Olešnice, Jesenný a Semily. Čištění bude proto rozděleno na vodáckou část, která pojede po vodě a turistickou část, která se bude snažit vyčistit řeku ze břehu a bude také čistit Palackého stezku vedoucí podél Kamenice.  Pro dobrovolníky budou zajištěny na začátku akce rukavice a plastové pytle.

Ukliďme Kamenici

Jelikož se jedná o čištění úseku jedné z těžších řek, především u horního úseku, je třeba určitá vodácká znalost a zkušenost. Čištění bude probíhat sběrem odpadu do poskytnutých pytlů, které odpoledne svezou rafty, jelikož údolí je jinak nedostupné. Čištění se bude provádět postupným sjezdem Kamenice na VLASTNÍCH lodích (doporučujeme kajaky, rafty, případně další samovylevací lodě s ohledem na obtížnost toku WW III-IV).

Čištění Kamenice

Pro ty, kteří si nevěří na čištění břehů těžšího úseku z Haratic do Jesenného, je možnost se přidat na úklid spodního úseku z Jesenného do Paraplíčka – obtížnost WW I-II, doporučené jsou stejné typy lodí. Prosím případně potvrďte účast na tomto úseku do emailu.

Letošní zajímavou novinkou je, že je možné po domluvě (podmínka) zajistit ubytování pro ty, kteří by u Kamenice chtěli zůstat až do neděle či již v pátek, a to opravdu za lidovou cenu!

Neváhejte a přihlašujte se na webových stránkách celorepublikové akce Uklidmecesko.cz, pod zaštitou které se tato akce koná:

K akci se připojuje i HG sport, který pro účastníky slibuje velkolepý večírek. Kromě sbírání odpadků se chce zaměřit i na prořezání padlých stromů, kterých je po zimě v korytě Kamenice opět dostatek. Pokud chcete pomoci i s prořezáváním, ale třeba i řízením raftu, můžete se hlásit Stanďochovi na in**@hg*****.cz nebo tel. 251 510 464.

Těšíme se na vás!

Zkušenosti čtenářů

Dagmar Kárová

Ahoj, přidala bych se k někomu do raftu
739 712 019
Dáša

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: