Pozvánka na Kayak Fest Tara 2018

Pozvánka na Kayak Fest Tara 2018

V termínu od 20. do 24. září proběhne v Černé Hoře třetí ročník vodáckého festivalu Kayak Fest Tara. Účastníci se mohou těšit na dny plné pádlování v nádherné přírodě, závody i hudební festival.

Kayak Fest Tara je zároveň prvním mezinárodním divokovodním festivalem v Černé Hoře a blízkém regionu. Dva předešlé úspěšné ročníky řadí Černou Horu na seznam destinací, které musí navštívit každý fanoušek extrémních sportů. Během čtyř dnů festivalu si milovníci přírody a bílé vody mohlou užívat závody v pádlování, naučit se něco nového při hromadných trénincích nebo se zaposlouchat do bohatého hudebního programu.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Nejinak tomu bude i letos, kdy je cílem festivalu podpořit jízdu na kajaku na divoké vodě, ale také zvýšit povědomí o přírodních krásách Černé Hory. Kajak Fest Tara 2018 se bude konat na jednom z nejkrásnějších míst na celém toku řeky Tara – tábořišti Grab. Grab se nachází na břehu řeky Tara, 9 km od Scepan Polje, v srdci dubového a bukového lesa. Na nižší úrovni vedle řeky se nachází bar, restaurace a terasa s výhledem na řeku. Na horní úrovni jsou ubytovací jednotky (pokoje s vlastní koupelnou), bungalovy, stany. Odevšud je krásný výhled na okolní hory.

Pozvánka na Kayak Fest Tara 2018

„Jsme velmi potěšeni, jak velké množství začátečníků a mladých lidí má zájem se naučit jezdit na kajaku. To nám dodává další motivaci k práci. Stejně jako v předchozích letech jsme se snažili nabídnout něco pro každého, kromě slalomového závodu nabízíme také tratě pro downhill, výlety po okolí, cykloturistiku a rafting. Takže i pokud nejste kajakář, můžete se zúčastnit a určitě se nebudete nudit“, popisuje pořadatel.

Pozvánka na Kayak Fest Tara 2018

V letošním roce je startovné pro kajakáře 50 eur a zahrnuje čtyřdenní pobyt v kempu, plnou penzi, účast na festivalu a stanové ubytování, zatímco vstupné pro návštěvníky činí 20 eur. Pořadatelé také poskytují bezplatnou dopravu z Podgorice do tábora Grab a zpět. V letošním ročníku se připojí také Balkan Rivers Defense 3 a pomohou nám zvednout povědomí o důležitosti boje za volně tekoucí řeky.

Více informací o této akci naleznete na oficiálních webových stránkách www.kayakfest.me nebo na Facebooku.

Foto: Predrag Vučković Extreme Photographer.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: