Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Lofer-Rodeo na Saalachu (Rakousko) se letos koná v termínu 14. až 15. září. Na programu je : Boatercross, Bootshausparty, noční pádlování a dokumentární film „Blue Heart“ v open-air kině.

Horké boje na Hubertuswalze, pohoda na březích Saalachu, divoké zápasy v bahně na párty louce: Lofer-Rodeo bylo na přelomu tisíciletí považáno za jednu z nejpopulárnějších událostí evropské scény na divoké řece. Jenže po několika záplavách byl takzvaný „Hubi“ zničen. Vodní válec již nebyl vhodný pro stále se rozvíjející a čím dál tím profesionálnější kajakový freestyle sport. Lofer-Rodeo proto najednou zmizelo ze scény.

V roce 2014 vrátil Schorschi Schauf Lofer-Rodeo opět na viditelnou scénu. V roce 2016 byla organizace předána klubu Whitewater Slaves Lofer e.V. Od té doby je Lofer-Rodeo a jeho Boatercross opět na seznamu nejžádanějších evropských akcí ve sjíždění divoké řeky.

Co vás čeká na akci Lofer-Rodeo 2018? Pádlování a párty ve dne i v noci, přátelé, zábava, Boatercross-Action – a taky trochu té vážnosti. Promítáním filmu „Blue Heart“ chtějí kajakáři z Loferu upozornit na ničení řek a současně aktivně podpořit darem Free Rivers Fund.

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Lofer-Rodeo podporuje Free Rivers Fund

Klub Whitewater Slaves Lofer e.V. předá Free Rivers Fund 1.000 Euro, které se našetřily během uplynulých akcí pořádaných klubem. Free Rivers Fund profesionálně podporuje projekty na ochranu ohrožených řek po celém světě. Také řeka Saalach byla v 60. letech v hledáčku kvůli plánování vodní elektrárny. Byl to projekt s několika hrázemi, které by zničily tok dnes tak oblíbené pádlovací trati mezi St. Martin, Lofer a Unken.

Dnes je tato hrozba opět aktuální, v současné době se znovu objevují plány, skrz Salzburger Saalachtal, na vodní elektrárnu a budování hráze v Unken.

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Open-Air-Kino „Blue Heart“ a noční pádlování

Stejně jako byl jednou Saalach, tak je v dnešní době ohroženo mnoho z posledních zbývajících nekultivovaných řek na Balkáně. Existuje celkem 3.000 projektů na vodní elektrárny. Dokumentární film „Blue Heart“ popisuje přesně toto téma a bude promítán v pátek večer během Lofer-Rodeo 2018.

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Přibližně od 20:30 bude promítán 40-minutový film z Patagonie na video stěně na Slalomstrecke. Vstup je zdarma a o občerstvení bude postaráno na River Baru, obsluhovaném Whitewater Slaves. Bude hořet i oheň, přineste si tedy jídlo na gril.

Jak padne tma, bude Slalomstrecke opět připomínat mystickou scénu se spoustou barevných světel, během které bude možnost si zapádlovat.

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Sportovním vyvrcholením je během Lofer-Rodeo již od roku 2014 Boatercross. S téměř 100 účastníky z jedenácti zemí byl tento závod již minulý rok špičkově obsazen. Whitewater Slaves chtějí letošní ročník postavit na principu z roku 2017, a proto ve svém konceptu moc nemění. „Podmínky na Slalomstrecke jsou ideální jak pro nováčky, tak pro profesionály na divoké řece. Technický parckour je náročný a vznikají během něj napínavé boje, ale zároveň odpustí kajakářům tu a tam nějakou tu chybu,“ říká o zvláštním kouzlu „závodu pro každého“ Johann Schmiderer, předseda Whitewater Slaves e.V.

AKC Food Station & Párty

V roce 2018 se účastní Lofer-Rodeo taky Alpine Kayak Club. AKC-prezident Jobst Hahn a jeho tým se postarají o pohodu kajakářů díky grilovačce na Slalomstrecke. Zároveň také tato akce poslouží dobrým účelům: výdělek získaný na „AKC Food Station“ bude darován Free Rivers Fund. Večer se jako každoročně přesouvá celé dění do Schaffer Stodoly, kde to již tradičně hučí až do pozdních ranních hodin.

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Společně na jedné řece:  Německé mistrovství v SUP & Lofer-Rodeo

Zárověň s Lofer-Rodeo 2018 se koná na Saalach německé mistrovství v SUP na divoké řece. Tento závod je součástí evropského poháru Whitewater SUP. Sjíždět se bude horní část Slalomstrecke (do WW3). Soutež SUP je organizována a zajištěna klubem BavarianWaters.com.

Pozvánka na Lofer Rodeo 2018

Program Lofer-Rodeo 2018: sraz na slalomové trati v Loferu

Pátek, 14. září 2018

 • od 19:00, přihlášení na Boatercross
 • ca. 20:30, Open-Air-Kino „Blue Heart“
 • 21:00 až 23:00, noční pádlování běhěm osvětlení Slalomstrecke  na Saalach, s možností grilování, barem, video stěny a pohodlné hudby u Ďábelské stezky.
 • Sobota, 15. září 2018

 • 8:00 až 10:00, přihlášení na Boatercross
 • od 9:00, závod jednotlivců, SUP
 • 10:30, sraz závodníku u Slalomstrecke
 • 11:00, start kvalifikačních jízd Boatercross
 • 14:00, start Head-to-Head-Jízdy Boatercross, následuje finále
 • 19:00, začátek Bootshausparty & AKC Food Station
 • 19:30, Předávání cen SUP
 • 20:00, Předávání cen Boatercross

Foto: Carolina Auer, Patrice

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: