Pozvánka na Velikonoční splutí Mastníku 2018

Pozvánka na Velikonoční splutí Mastníku 2018

Nemáte ještě na tento víkend program? Vyražte na Velikonoční splutí Mastníku, které se koná již tuto neděli 1.4. Splouvaný úsek ze Sedlčan do Radíče je dlouhý 10 km a jeho obtížnost je klasifikována do WW I.

Velikonoční splutí Mastníku již patří k jarním klasikám. Pořadatel akce zajištuje navýšení vodního stavu, které začíná od 8 hodin.

Hned v Sedlčanech u mostu číhá první jez a na mostě tu je spousta diváků, kteří ocení potleskem úspěšné i neúspěšné splutí.

Potom už je plavba snadnější, potok je sice celkem úzký a meandruje, ale vody je tak akorát.

Zhruba po třech a půl kilometrech nás čeká první jízek. Pod ním se už údolí kolem potoka trošičku svírá a Mastník opouští civilizaci. Přibývá stromů v korytě a pak i peřejí.

Jez před Osečany je také atrakcí pro místní obyvatele i kolemjdoucí výletníky. Jako všechny jezy na Mastníku je ale i tento po prohlédnutí pohodlně splouvatelný.

Nad Radíčí čekají v Mastníku ještě dva rozvalené jezy. Pokud si půjčíte na splutí loď musíte končit v Radíči. Někteří vodáci pokračují ještě 3 km z Radíče k chatové oblasti Kasárna, nebo jedou další asi 4 km do zálivu Slapské nádrže.

Organizátoři na Mastníku prodávají splavenky. Splavenku si budete moci zakoupit u stánku organizátorů na startu. Kilometráž splutí naleznete zde.

Mastník se stal vodáckým pojmemVypadá to na koupel

Součástí splutí je i soutěž o nejlepší masku, kterou vyhlašuje pořadatel. Nejlepší maska bude odměněna hodnotnou cenou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: