Pozvánka na Zamykání Mrliny 2018

Pozvánka na Zamykání Mrliny 2018

Jsou řeky, kde si vodák musí řádně nabrousit své pádlo, upnout vestu a narazit helmu trochu víc do čela, aby ho zpěněná bílá voda nesmetla pod hladinu. Jsou ale řeky laskavé, společenské a přívětivé. Mezi ně patří i středočeská říčka Mrlina, kterou vodáci tuto neděli 7.10. slavnostně uzamknou a na jejíž splutí vás srdečně zvemě.

Řeka Mrlina v sobě skrývá staročeský název, který má význam mrtvá. Zdálo by se, že půjde o stojatou nezajímavou vodu. Opak je pravdou. Splavný úsek je od Bučického rybníka v kouzelné přírodě a řeka, i když regulovaná, nabízí několik zajímavých stupňů, klidně proudící tok a možnosti občerstvení v přilehlých vesničkách.

Základní informace

Kde : Bučický rybník – pod hrází

Kdy : 15.4. 2018, 9:00 vydávání lodí, 10:00 odemknutí, 10:30 vyplutí.

Cíl : soutok s Labem v Nymburce

Délka plavby :  22,5 km

Obtížnost : ZWC

Autobus : odjezd v 8:00 z Nymburka

Kontakt na pořadatele : 777556690

Jízek u soutoku Mrliny a Labe bude vytažený nahoru a cíl vodácké jízdy bude u kamenného mostu. Lodě DRONTE se budou odevzdávat u Šafaříkova mlýna dojezd soukromých lodí k parkovišti pod Eliškou.

Pro vodáky nabízíme možnost dopravy zvláštním autobusem z Nymburka na trase: parkoviště pod Eliškou (7.50), náměstí (8.00), KHS, nádraží (8.10) a obce na trase. Jízdní řád autobusu najdete na plakátu akce a nebo na www.gwmrlina.cz.

Rádi byste se zúčastnili splutí Mrliny, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vše dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu [email protected] nebo na telefonu 602 825 869.

Informace pro pěší turisty

Vyjímečnost letošní akce je v tom, že Povodí Labe upravovalo koryto a hráze Mrliny mezi Vestcem a Budiměřicemi. Tím se letos nabízí ojedinělá a možná i poslední možnost projít se pěšky přímo podél vody po dolní  „bermě“, která je doposud bez plevelů a kopřiv.

Stejně i koruna hrází touto dobou ještě není zarostlá a nabízí příjemnou procházku.

Občerstvení je připraveno v Křinci v Restauraci U nádraží na levém břehu za mostem nebo v Nymburce.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: