Proč pořídit dětem dětský paddleboard?

Proč pořídit dětem dětský paddleboard?

Odpověď na tuto otázku je velice jednoduchá. Ze stejného důvodu, proč svým dětem pořizujete třeba dětské kolo. Ano, existují i dětské paddleboardy (SUP) a je pár dobrých důvodů, proč ho svým ratolestem pořídit.

Paddleboarding do Česka vtrhl ve velkém stylu a většina z nás řeší otázku, zda koupit nebo „ještě počkat“ s nákupem prkna. Jiní už jsou v pokročilejší fázi, kdy zjistili, že jeden SUP pro celou rodinu nestačí a poohlíží se po dalším. V obou těchto situacích je třeba nejprve začít úvahou, co od tohoto vodního náčiní očekáváme, na co ho chceme používat a kdo na něm bude jezdit?

Z vlastní zkušenosti vím, že první člověka napadne něco ve smyslu: „My ten pedl chceme na blbnutí pro děti a taky, aby to uvezlo mě i s manželkou.“ Logicky přemýšlíme o univerzálnosti pořizovaného náčiní, a to i z důvodu zdánlivě vyšší investice do něčeho, co vypadá pouze jako věc na zábavu k vodě. A zde se dostáváme k jádru věci. Na co budete SUP používat?

Pokud chcete víc než plovák ke koupání, vyplatí se pořídit dětem dětský SUP

V případě, že vám jde pouze o to, aby vaše děti měly zábavu na vodě, na SUPu skákaly jako na pevnější nafukovací matraci, a především vám daly klid a jako bonus se občas po rybníce svezete i vy, pak máte pravdu, že vám stačí jakýkoliv dospělácký SUP typu allround.

Na čem záležíDítě na dospěláckém SUPuDítě na dětském SUPu
Šířka a tloušťka SUPu
Musí se vyklonit do strany, aby dosáhlo pádlem do vody a nepříznivě namáhá záda, žebra i kyčle.Pohodlně dosáhne pádlem do vody. Seznamuje se s principem pohybu na SUPu. Rozvíjí mechaniku pohybu, zapojuje správné svaly.
Velikost a váha SUPuPotřebuje více energie na rozpohybování SUPu a jeho ovládání. Nebezpečí při větru, SUP se stane pro dítě neovladatelným a může ho odnést mimo bezpečí.Rychle se naučí pádlovat, cítí a posiluje rovnováhu, ovládá board. Má radost z pohybu a bude se k němu aktivně vracet. Dokáže na výletě s vámi držet krok – jede mu to.
PádloPádlo je moc dlouhé a těžké. Dítě s ním špatně manipuluje a nejede mu to. Představte si, že mu dáte velkou lopatu plnou písku, se kterou má házet.Správná délka, menší list, lehčí konstrukce pádla dítěti dodá ten správný nástroj na manipulování se SUPem. Přiměřená zátěž svalů. Dokáže odhadnout, kolik energie mu zbývá.

V případě, že však s dětmi plánujete výlety a předpokládá se, že děti budou pádlovat samy, přichází na řadu úvaha, zda je SUP určený pro dospělé vhodný i pro děti a zda si děti neničí zdraví používáním nevhodného náčiní? Pokud je hlavním důvodem cena dětského SUPu, tak ruku na srdce – kolik stálo nové kolo, které jste vašemu dítěti koupili?

U prvních pokusů není na škodu využít služeb instruktora

Zcela bez potíží vyberete ten správný paddleboard (nejen) pro svoje dítě na www.paddleboardguru.cz, kde najdete mnoho užitečných rad, informací a tipů od zkušených jezdců i výrobců a prodejců prken a hned také tipy na prodejny, kde můžete kvalitní paddleboardy vyzkoušet a koupit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: