První medaile z MČR ve sjezdu na divoké vodě

První medaile z MČR ve sjezdu na divoké vodě

Sjezdaři si to o tomto víkendu rozdali o první medaile, a to v závodě hlídek v klasickém sjezdu. Současně byl uzavřen nominační žebříček v dlouhém sjezdu a rozjel se reprezentační boj ve sprintu. Závodníci opět poměřili síly na klidné vodě, tentokrát se závodilo na řece Moravě.

O víkendu se uskutečnil třetí a čtvrtý Český pohár ve sjezdu na divoké vodě a Mistrovství České republiky v závodě družstev v klasickém sjezdu. Při pohledu na řeku jako by se opakoval tragický scénář z minulého týdne. Závody byly kvůli nízkému vodnímu stavu z Čeňkovy Pily přeloženy na Moravu. Jelo se na řece Moravě, v úseku mezi Postřelmovem a Lukavicí. Charakter vody byl nepatrně záživnější než na Kamenici. Závodilo se na úzké řece s malými vlnkami a zejména v druhé polovině dlouhého sjezdu si závodníci střihli několik ostrých zatáček.

V sobotu byl na programu dlouhý sjezd. V individuálním závodě byla částečně uzavřena sjezdová nominace na mistrovství světa. To se bude konat v italské Valtellině přesně za měsíc. Zamotaná nominační kritéria se liší kategorii od kategorie s ohledem na úspěšnost v klasickém sjezdu či sprintu na posledním MS. Zjednodušeně řečeno budou sestaveny dva nominační žebříčky – v klasickém sjezdu a ve sprintu. Z každého žebříčku by se teoreticky měli nominovat dva závodníci. V praxi se budou některá jména opakovat, navíc reprezentační šéftrenér, Robert Knebel, zaručil v každé kategorii jedno místo pro loď do 23 let. Reprezentační dres mají tedy momentálně jistý pouze první lodě v každé kategorii v dlouhém sjezdu a o konečném znění sjezdové reprezentace rozhodně pravděpodobně až trenérská rada po posledním nominačním závodě.

Foto: Aleš Berka, více fotografií najdete na zonerama.com.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: