HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz KnihyNaHory.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Anna Zástěrová

Články autora

Sjezdaři na divoké vodě uzavřeli nominaci na mistrovství světa

Sjezdaři na divoké vodě uzavřeli nominaci na mistrovství světa

Minulý víkend sjezdaři na divoké vodě rozhodli o složení reprezentačního družstva na nadcházející Mistrovství světa v italské Valtellině. Na umělé slalomové dráze ve Veltrusech se jely dva české poháry ve sprintu. Vše se rozseklo v poslední jízdě. V kategorii C2 muži rozhodlo o reprezentantech pouhých 0,03s.

První medaile z MČR ve sjezdu na divoké vodě

První medaile z MČR ve sjezdu na divoké vodě

Sjezdaři si to o tomto víkendu rozdali o první medaile, a to v závodě hlídek v klasickém sjezdu. Současně byl uzavřen nominační žebříček v dlouhém sjezdu a rozjel se reprezentační boj ve sprintu. Závodníci opět poměřili síly na klidné vodě, tentokrát se závodilo na řece Moravě.

První důležité závody pro sjezdaře proběhly na rovné vodě

První důležité závody pro sjezdaře proběhly na rovné vodě

Tento víkend jeli sjezdaři první dva České poháry a nominační závody na Mistrovství světa. Nezávodilo se na divoké Kamenici, ale kvůli nízkému vodnímu stavu, na řece Jizeře. Neoficiálně jsou mezi prvními nominovanými Mrůzek, Brožová, Rolenc a duo Veselý – Rygel.

Španělsko – druhý domov sjezdařů

Česká sjezdová reprezentace se již osmým rokem zabydlela v katalánském městě Empuriabrava. Někteří sportovci zde zůstanou po rekordní dobu šesti týdnů, většina reprezentantů si v nadcházející vodácké sezóně vystačí s dvěmi až třemi týdny přípravy v teplých krajích.