Sjezdaři na divoké vodě uzavřeli nominaci na mistrovství světa

Sjezdaři na divoké vodě uzavřeli nominaci na mistrovství světa

Minulý víkend sjezdaři na divoké vodě rozhodli o složení reprezentačního družstva na nadcházející Mistrovství světa v italské Valtellině. Na umělé slalomové dráze ve Veltrusech se jely dva české poháry ve sprintu. Vše se rozseklo v poslední jízdě. V kategorii C2 muži rozhodlo o reprezentantech pouhých 0,03s.

Pátý a šestý Český pohár ve sjezdu, resp. sprintu, se konal minulý víkend na umělé slalomové dráze ve Veltrusech. Sjezdaři tak konečně měli šanci poměřit síly na opravdu divoké vodě. V neděli bylo rozhodnuto o konečném složení sjezdové reprezentace na nadcházející mistrovství světa, které se pojede za necelé tři týdny na řece Addě v italské Valtellině. Sjezdaři, kteří se na MS nenominovali, a nečeká je ani juniorské či veteránské MS, resp. ME, si můžou v klidu odpočinout, neboť další ze série Českých pohárů se pojede až na konci letních prázdnin.

Nejdramatičtější souboj o reprezentaci se strhl v kategorii C2 muži a do posledního okamžiku nebylo jasné na kterou loď zbyde „černý Petr.“ Výsledky byly naprosto vyrovnané. V sobotu zvítězil Ondřej Rolenc s Janem Šťastným, v neděli Michal Šrámek s Lukášem Tomkem. Do reprezentačního družstva se nakonec probojoval Šrámek s Tomkem a to zejména díky nedělní porážce Rolence – Šťastného, kteří dojeli třetí za Rygelem – Veselým o pouhých 0,03s. Pokud by Rygel s Veselým skončili namísto Rolence – Šťasného třetí, smůlu by měli „sjezdaři – klasici,“ Uncajtik s Lisickým. Čtvrtá loď v seniorské reprezentaci postoupila z kategorie U23 a je jí Jelínek s Kristkem.

Mezi singl kanoisty si o víkendu nejlépe vedl Vladimír Slanina. Jeho reprezentačními kolegy jsou Ondřej Rolenc, Antonín Haleš a Lukáš Novosad. Rolenc z porážky v kategorii C2 nemusí být příliš zklamaný a alespoň se může plně soustředit na kategorii C1. Rolenc má totiž na MS velkou šanci získat medaili v individuálním závodě.

První místo v kategorii K1 muži v těsném souboji o setiny po oba dva dny udržel Richard Hála. Mezi kajakáři jsme se žádného překvapení nedočkali a do reprezentačního družstva se kromě Hály probojoval Tomáš Slovák a ze sjezdového žebříčku Kamil Mrůzek a Karel Slepica.

V kategorii K1 ženy v sobotu zvítězila Anna Zástěrová, v neděli Michala Mrůzková. Kromě nich si reprezentační družstvo vyjela aktuálně v žebříčku nejvýše postavená Tereza Brožová a Klára Paďourová. Ačkoliv Mrůzková avizovala, že se MS v roli závodnice nezúčastní, lze předpokládat, že jí reprezentační šéftrenér Robert Knebel nakonec přesvědčí, aby děvčata podpořila alespoň v závodě hlídek.

Poslední kategorie, kterou ČSK vyšle reprezentovat na mistrovství světa, jsou singl kanoistky. Kvůli náročnému vodnímu terénu se některé ženy reprezentačního družstva vzdaly a tak jedinou odvážnou kanoistkou bude Radka Valíková, vítězka obou posledních nominačních závodů.

Složení reprezentace ve sjezdu na divoké vodě:
K1M: Mrůzek, Hála, Slepica, Slovák
K1Ž: Brožová, Paďourová, Zástěrová, Mrůzková
C1M: Rolenc, Slanina, Haleš, Novosad
C2M: Rygel – Veselý, Šrámek – Tomek, Lisický – Uncajtik, Jelínek – Kristek
C1Ž: Valíková

Výsledky závodů:
Sobota
Neděle

Foto: Jan Homolka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: