Španělsko – druhý domov sjezdařů

Španělsko – druhý domov sjezdařů

Česká sjezdová reprezentace se již osmým rokem zabydlela v katalánském městě Empuriabrava. Někteří sportovci zde zůstanou po rekordní dobu šesti týdnů, většina reprezentantů si v nadcházející vodácké sezóně vystačí s dvěmi až třemi týdny přípravy v teplých krajích.

Empuriabrava je jedno z největších přístavišť pro osobní lodě na světě. Město bylo založeno na uměle vysušených močálech a bažinách během druhé poloviny 20. století. Stálými rezidenty jsou zejména Katalánci, Marokánci a němečtí a francouzští důchodci. Počet obyvatel v turistické sezóně je oproti zimě až desetinásobný, což může být okolo 80 000 obyvatel včetně turistů.

Empuriabrava leží na severovýchodě Španělska a je součástí středozemního pobřeží Costa Bravy. Oblíbenou turistickou destinací v okolí je mys Cap de Creus, nejvýchodnější bod Španělska. Písečné pláže, které lemují přístavní města, se zde proměňují v příkré útesy. Výhled na rozbouřené vlny bičující skály s každým správným vodákem zacloumá, a vybízí k projížďce na seakajaku! Za výlet dále stojí muzea místního rodáka Salvadora Dalího v Cadaqués a Figueres nebo 150 km jižně vzdálená Barcelona.

foto: Anna Zástěrová a Lukáš Novosad

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: