Řeky se mění

Řeky se mění

Zvýšit bezpečnost vodácké turistiky na řekách Sázava a Berounka a zpřístupnit ji široké veřejnosti je hlavním cílem [b]projektu Řeky se mění[/b]. Společně ho realizují společnosti Posázaví o.p.s., Lípa pro venkov o.s., Královská stezka o.p.s. a Rakovnicko o.p.s. Jejich snahou je podpořit šetrný turistický ruch, zlepšit infrastrukturu kolem řek, přispět k rozvoji aktivní turistiky i k výchově a vzdělávání návštěvníků regionu.

Náklady na projekt jsou 3,8 milionu korun, z toho 3,4 milionu korun pokryje dotace z Programu rozvoje venkova.

Projektová manažerka společnosti Lípa pro venkov o. s. Vanda Kubínová očekává, že se díky projektu hlavně zlepší infrastruktura na řece Sázavě. „Chceme zrekonstruovat samoobslužný přívoz v obci Vlastějovice a opravit k němu přístupovou cestu. Budeme také zabezpečovat jezy v Budčicích, Březině a Horce II. Plánujeme opravit loděnici a přístup k řece v areálu TJ Jiskra Zruč a na třech místech vybudujeme odpočinková místa,“ popsala Vanda Kubínová.

Společnost Rakovnicko o. p. s. vytvoří v rámci projektu soubor informačních zařízení a bezpečnostních prvků u jezu na Berounce v Roztokách, který je nesjízdný a životu nebezpečný. Nakoupí vodácké vybavení pro zajištění okamžité vodní záchrany na řece i vodácký výcvik, uspořádá vodácký kurz a vydá Vodáckého průvodce a publikaci Na staré řece.

text:Jaroslava Tůmová

Kontakt pro další informace:

Jaroslava Tůmová, [email]tu****@po******.com[/email], tel. 602 216 637

Bohuslava Zemanová, [email]ze******@po******.com[/email], tel. 723 881 081

Obecně prospěšná společnost Posázaví – www.posazavi.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: