RODEOCROSS – Otevřené mistrovství KozMíru v Plzni

RODEOCROSS – Otevřené mistrovství KozMíru v Plzni

Druhý zářijový víkend se poprvé uskutečnila nadupaná akce pořádaná mládeží plzeňského vodáckého oddílu TJ Union – otevřený závod v rodeocrossu nazvaný Mistrovství Kozmíru.

V pátek hned po doladění posledního organizačního detailu byl spuštěn playspot pro volné ježdění. Následoval mocný večírek, při kterém se dalo už předem získat pár bodů do nadcházejícího závodu v rodeu.

K dalšímu banneru se muselo projet válcem
K dalšímu banneru se muselo projet válcem

V sobotu ráno po ukončení registrace začaly první rozjížďky ve válci, kde se mimo uznávaných triků bodově hodnotily i dovednosti jako eskymák ve válci nebo razítko. Po rodeu následoval výklad trati a pravidel rodeocrossu – disciplína se podobá klasickému kajakcrossu, ale místo čtyř závodníků startují dva a na rodeových lodích do dvou metrů, cílem je dotknout se všech bannerů, projet branky a být v cíli jako první.

Cíííl
Cíííl

Po odjetí poslední dvojice proběhlo rychle sečtení bodů z obou disciplín a následovalo vyhlášení. Mistrem celého KozMíru se stal Michal Havelka, mistryní Klára Korandová, oba z pořádajícího oddílu. V juniorech zvítězil Matěj Janoušek z oddílu CNAWR.

Vyhlášení vítězů za chvíli začne
Vyhlášení vítězů za chvíli začne

Po vyhlášení se rozdala bohatá tombola a zase všichni skočili do lodí, aby si v plzeňském playspotu ještě zajezdili. Jezdilo se skoro do tmy. Když padla tma a únava, opět se rozjel večírek s čepovaným pivem a bohatým barem. Oba večery hráli k zábavě DJ’s. Nechyběl ani oheň a buřtguláš pro závodníky.

Akce se vydařila a byla napumpovaná pozitivní atmosférou a správnou rivalitou. Moc děkujeme všem závodníkům i organizátorům. Doufáme, že se uvidíme i příští rok a ještě v hojnějším počtu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: