Rozpis závodů na Lipně a omezení dopravy pod hrází

Rozpis závodů na Lipně a omezení dopravy pod hrází

O nadcházejícím víkendu 19. – 21. srpna se uskuteční tradiční vodácká akce Lipno alias Čertovy proudy. Od pořadatelů dorazilo několik informací.

Jako první vždy všechny zajímá rozpis akcí a pouštění vody. Ten si můžete stáhnout jako PDF přimo tady! Stejně jako každý rok platí, že v době konání závodů jsou jednotlivé úseky řeky uzavřeny pro vodáckou veřejnost a volné splutí. Respketujte prosím toto pravidlo a dopřejte závodníkům regulerní podmínky pro poměření sil.

Oproti jiným rokům bude letos komplikovanější dopravní situace pod hrází. Volně citujeme e-mail od Lukáše Novosada, jednoho z pořadatelů.

Ahoj,

mám tu jednu drobnost k závodům na Lipně. Je to možná nepříjemnost, ale jako jeden z několika pořadatelů ten víkend to musíme řešit.
Jde o parkování v prostoru pod hrází, kde je cíl slalomu. Bylo to místo, kde poslední roky byly složené klády.
Pro letošek je nutno maximálně omezit jízdu auty kolem řeky. Jediná parkovací místa jsou pronajatá a jsou určená pouze pro závodníky rafringu, slalomu a sjezdu. To znamená, že nezávodník vlastně nemá kde zastavit a odvázat loď. Jediné řešení pro nezávodníka je využít pro dopravu kolem řeky tradiční vodácký vlak.
Dopravní situace na Lipně je poslední roky dosti „ostrá“ a pokud máme vycházet s místními lidmi a Policií ČR musíme to řešit. Není tedy možné si zastavit jen tak u kraje silnice, kde je zákaz zastavení a „jako že si odvazovat lodě“ . Tohle je potřeba zlepšit a věřím, že spolupráce s místními bude pokračovat… Pokud se vodácká veřejnost bude při dopravě chovat lépe, je šance na další Lipna. Jinak se obádám, že dostaneme nůž na krk…

Děkuji
Lukáš

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: