Rychlostní kanoisté vezou z MS do 23 let pět medailí

Rychlostní kanoisté vezou z MS do 23 let pět medailí

Portugalský Montemor hostil mistrovství juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice.

V první finálový den mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let získali čeští závodníci tři medaile. Ve starší věkové kategorii vybojovala kajakářka Anežka Paloudová stříbro na kilometrové trati. Bronzové medaile přidali kanoista Petr Fuksa a deblkanoisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil.

Stříbrní medailisté Jiří Minařík a Jiří Zalubil

Ti přidali k bronzu z kilometru stříbro na pětistovce, která se stává novou olympijskou disciplínou pro hry v Paříži 2024. „Říkal jsem, že bych si odsud chtěl odvézt aspoň jednu medaili. Stříbro z olympijské tratě, to je nad očekávání, víc jsme si věřili na kilometr,“ říkal Jiří Minařík.

Petr Fuksa

Druhou individuální medaili vybojoval i Petr Fuksa. Po kilometru uspěl i na pětistovce a z letošních mezinárodních akcí v této věkové kategorii má celkem čtyři medaile. „Závod nebyl vůbec lehký, ale podmínky nám docela přály. Trochu mě mrzí, že jsem nedokázal vyhrát. Ještě padesát metrů před cílem jsem byl první, ale hrozně jsem vytuhnul a pak už to nešlo. Vážím si bronzových medailí, jsem celkově spokojený,“ řekl Petr Fuksa, kterého v závěru závodu předjeli Kanaďan Connor Fitzpatrick a Němec Nico Pickert.

Celkem český tým veze z Montemoru pět medailí a třináct finálových umístění. „S výsledky jsme spokojení, jak z pohledu počtu medailí, tak finálových umístění. Samozřejmě zamrzí, když někdo dojede kousek za medailí nebo za postupem, někdy to bylo opravdu těsné. Hlavní je, že jsme se nedočkali žádného covidového případu. A nejdůležitější je, že všichni nasbírali motivaci do další přípravy. Značnou část závodníků čeká už tento týden regata Olympijských nadějí v Račicích, kde si zazávodí i v pořádné konkurenci ve svých mladších věkových kategoriích,“ řekl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: