Sázavský Samba maraton 2021 v podzimním hávu

Sázavský Samba maraton 2021 v podzimním hávu

Půjčovna lodí Samba a CK Povoda srdečně zvou na 11. ročník Sázavského Samba Maratonu, který se uskuteční v sobotu 18.9.

Sázavský Sambamaraton se letos opět koná v náhradním podzimním termínu, protože jarní dubnový termín připadl do doby různých COVIDových omezení.

Jedná se o závod, který se jede na plastových kánoích C2. Startovat budeme ve Zlenicích (u Kormorána), po cca 16 km (asi 1 km pod Zbořeným Kostelcem), následuje oblíbená otočka proti proudu a nastává takzvané POTKÁVACÍ KOLEČKO. U Zbořeného Kostelce nás čeká občerstvení a nemine nás tradiční výběh na zříceninu hradu a zpět a pak už jen závěrečný sprint skrz peřejky do Pikovic! Čeká nás tedy kratší maraton – 36 km po vodě proložené 600 m běhu.

Pro rodiče s dětmi do 15 let je připravena trasa poloviční a je to ta – troufla bych si říci – lepší polovina. Podmínkou pro účast v rodinném závodě je součet věku všech dětí v lodi do 15 let.

Závodí se ve 4 kategoriích na otevřených dvoumístných plastových kanoích
C2 plast – MUŽI, ŽENY, MIX
C1 plast – jeden závodník, muž či žena
C2 plast – dospělý a dítě do 15 let na poloviční trase – PŮLMARATON
C3 plast (trojmístná plastová kanoe) – pouze mimo soutěž

Všichni, kteří se účastní závodu a dojedou v časovém limitu vyhlášeném pro konkrétní ročník, jsou zařazeni do slosování o hlavní cenu závodu – novou plastovou kánoi Samba od firmy Železný. Všem účastníkům závodu nabízí Půjčovna lodí SAMBA zapůjčení vodáckého vybavení pro závod (kanoe Samba, 2 pádla, 2 vesty a 1 barel) za zvýhodněnou cenu 200 Kč/komplet.

Sázavský Samba maraton 2018 poprvé v jarním termínu

Maraton je sice až v sobotu, ale doporučujeme před startem na místě přespat… Jednak nebudete muset v sobotu tak brzo vstávat a druhak si s námi můžete připít na zdraví a zahrát na kytáru u ohýnku. Všichni jste vřele zváni… My tam určitě budeme 🙂

Více informací naleznete na stránkách pořadatele.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: