Sázavský Samba maraton

Sázavský Samba maraton

V sobotu 21. září se konal již třetí ročník Sázavského Samba maratonu – amatérského vodáckého závodu v otevřených kanoích na klasické maratonské trati 42 195 metrů. V letošním roce závodu přálo jak počasí, tak i dostatek vody a proto se mohlo závodit opět v úseku Chocerady – Pikovice.

Mezi pilíře choceradského mostu se postavilo celkem 62 posádek. Už po několika prvních záběrech si budoucí vítězové Otakar Venta a Stanislav Hamák zajistili dostatečný náskok, který se jim podařilo udržet celou cestu a do cíle tak dorazili po 4 hodinách a 20 minutách, s odstupem necelých 8 minut na druhou mužskou posádku. Je to jejich už třetí vítězství v řadě.

Více fotografií a výsledky naleznete na webu pořadatele.

Zkušenosti čtenářů

Alena Maroušová

Polovinu cesty jsme jeli se (sea)kajakovými pádly, kt. mají delší žerdě a užší listy než kajaková pádla. Na druhou půlku cesty jsme je nezamýšleli použít, do peřejí a kamenů jsou nevhodné. Na jejich použití JSME SE PŘED ZÁVODEM PTALI pořadatelů – tato skutečnost pak bohužel veřejně nezazněla. První odpověď byla, že se pádla neslučují s označením C2. Pak nám ale řekli, že ´je to jedno´, ´pádlujte čím chcete´. Během závodu se ale rozhodli nás vyloučit z ofic. pořadí. (Do cíle jsme dojeli na 4. místě v absolutním pořadí. Před ofic. nejlepší mix posádkou jsme měli náskok asi 28 min.) My ctíme pravidla fair závodu a to by se čekalo od všech zúčastněných stran..
Ale co už – byl to nádherný závod.
Alena M.

Kmochacek

Jak vás (ale i kohokoliv jiného) jen může napadnou si vzít do C2 kajakářské pádlo?!?

To prostě nepochopím…

Jenda - Povoda

Ahoj Álo. Pokud si dobře pamatuji, tak jsme si to vyvětlili již v cíli. Kategorie C2 znamená, že se pádluje s kánoistickými pádly. Ráno jste se ptali Aničky, zda je možné vzít si kajakářská pádla. Odpověděla vám, že to samozřejmě možné není, protože jste v kategorii C2 a ne K2. Ostatně K2 ani nevypisujeme. Pak jste zachytli mne ještě v lehce podroušeném stavu po předchozím podařeném večírku při organizování ranních příprav, výdeji lodí atp. Přiznávám, že jsem nezareagoval nejlépe. Nenapadlo mne, že chcete jet závod s kajakářským pádlem (dokonce dvěma). Ani mne totiž taková blbost napadnout nemohla, když se jedná o C2 a Pedro o pádlování něco ví. Myslel jsem si, že Pedro chce K pádlo třeba na vylehnutí někde na jezu a již jsem o tom dál neuvažoval, neměl jsem na to čas. Kdybyste s K pádly již odstartovali, tak bychom vás odchytli hned a nic by se nestalo. Pokračovali byste dál s C pádly. Ale vy jste na startu měli pádla kánoistická, takže jsme vás viděli až ve Zbořeném Kostelci. Při vyhlašování výsledků v cíli jsme vás vyhlásili, že byste dojeli jako nejrychlejší posádka mixů, předali vám diplom a vše vysvětlili. Druhou časovku ze Zbořeného Kostelce do Pikovic jste měli v mixech nejrychlejší čas a zřejmě byste mix vyhráli i kdybyste od startu pádlovali s C pádly. Vyvětlovat rozdíl mezi kánoí a kajakem snad zkušeným vodákům, jako jste vy, nemusím. Nezlobte se, ale kategorie C2 je historicky jasně definovaná.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: