Slalomáři otestovali novou trať v brazilském Riu

Slalomáři otestovali novou trať v brazilském Riu

Téměř všechna sportoviště v brazilském Rio de Janeiro, která budou hostit příští rok olympijská klání, jsou připravena a postupně hostí testovací závody. Ty slouží především pro odhalení nedostatků a zjištění připravenosti pořadatelů. Výjimku netvoří ani nová olympijská trať pro vodní slalom na jejíž tvorbě se podílela fakulta stavební z ČVUT v Praze.

Český tým se na testovací závod a následné soustředění vypravil v početném zastoupení 8 lodí mezi nimiž nechyběli ani aktuální mistři světa Jiří Prskavec s Kateřinou Kudějovou. Hlavnímu závodu předcházel eliminační závod, ze kterého vždy pouze nejlepší loď jednotlivých států mohla postoupit dále. Toto pravidlo se například stalo osudné pro Jířu Prskavce nebo Stanislava Ježka.

Závodní víkend provázely velice vysoké teploty atakující 40°C a značná vzdušná vlhkost. I přes tyto nepříjemnosti se podařilo všem našim závodníkům dostat až do finálových jízd. Výbornou formu z letošního roku potvrdila Kateřina Kudějová, která skončila druhá. Pro páté místo si dojela deblová posádka Karlovský-Jáně a šestý skončil kanoista Michal Jáně stejně jako kajakář Ondřej Tunka.

Závod prokázal připravenost pořadatelů uspořádat významný závod jakým jsou olympijské hry a sám Jiří Prskavec hodnotí jeho první zkušenost velmi pozitivně. „Trať je dost jiná, než které znám. Důležité je si hlídat stopu a navíc naskakovat všechny drobné válce a vlny. Když se loď malinko zastaví tak je konec. Po pěti trénincích tento týden můžu říct, že jsem slušně hotovka,“ říká Prskavec.

„Je to tu dost zákeřné. Trať se hodně mění a když nemůžu, což je tady furt, tak mě to vozí hodně ze strany na stranu. Nejhorší je když vjedeš do trati a hned v prvním úseku tě zastaví dva válce, to můžeš rovnou vystoupit, protože se to pak táhneme celou cestu,“ popisuje svoji zkušenost Kateřina Kudějová.

Oba dva navíc přidávají zkušenost s okolím olympijské trati. „Areál je moc pěknej, ale je to ostrov mezi bordelem, protože to co tu je jsem naposledy viděl v Mexiku,“ vypráví Prskavec. „Přijdu si tu trochu divně. Všechno je tu pokreslené, neupravené, velmi zřídka tu někdo mluví anglicky a vůbec nikdo nedodržuje červenou, dokonce jezdí i před chodníky. Olympijský areál je naprostý protiklad, je krásně upravený a na každém rohu stojí ochranka, jako by nás měla ochránit od okolního světa. Přijdu si tu občas skoro jako v hororu,“ dokresluje Kateřina Kudějová.

Kompletní výsledky

foto: Kateřina Kudějová, Jiří Prskavec

Zkušenosti čtenářů

Aleš

Informace zajímavá, ale zkuste prosím používat i čárky mezi větami v souvětích, takto je to jak některé sms. Člověk si musí text několikrát přečíst, aby ho pochopil…, díky.

Pivas

Pro kritiky pravopisu: NE – … jak některé SMS, ANO – … jako některé SMS. Nikdo není dokonalý :).

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: