Slalomáři vylovili čtyři cenné kovy aneb Australian Open není jen tenis

Slalomáři vylovili čtyři cenné kovy aneb Australian Open není jen tenis

Tradičním prvním mezinárodním závodem slalomářské sezony je australské Australian Open. Letos se na něm sešla hodně silná česká skupina a povedlo se i několik medailových umístění.

Populární trať v australském Penrithu, která vznikla při příležitosti Olympijských her v roce 2000, se stala na několik týdnů základnou skupiny vodních slalomářů z České republiky připravující se na nadcházející olympijskou sezónu. Nechybí mezi nimi aktuální mistři světa Jiří PrskavecKateřina Kudějová, stříbrný olympionik Vávra Hradilek či Stanislav Ježek a Vít Přindiš.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Kromě ideálních tréninkových podmínek a možnosti porovnávání se světovou konkurencí na každodenní bázi měli naši reprezentanti možnost vyzkoušet si i první ostrý start na mezinárodním závodě Australian Open. Pro start se nakonec rozhodlo deset závodníků a i přes tento nízký počet zanechali velmi výraznou stopu ve výsledkové listině.

Slalomový areál, Penrith, Austrálie
Slalomový areál, Penrith, Austrálie

První finálový den byli na programu kategorie singlkanoistů, kajakářek a deblkanoistů. V kategorii dvojic jsme neměli zastoupení, protože posádka Koplík-Vrzáň se rozhodla raději závod vynechat a dokončit aklimatizaci po příletu. Mezi singlkanoisty si finále vybojoval matador Stanislav Ježek a mladý Lukáš Rohan. Velice povedené finálové jízdy nakonec znamenaly druhé místo pro Rohana a třetí pro Ježka. Sklonit se museli pouze před suverénním Matějem Beňušem ze Slovenska. Kajakářky se do finále také probojovaly dvě, konkrétně Kateřina Kudějová a Veronika Vojtová. Právě druhá zmiňovaná se postarala o další cenný kov do české sbírky, když ve vlnách vybojovala skvělý bronz.

Kompletní výsledky z Australian Open 2016 hledejte na canoeicf.com.

Druhý finálový den patřil kajakářům a singlkanoistkám. Mezi ženami jsme zastoupení neměli, ale v kajaku to byla velice silná čtveřice Prskavec, Hradilek, Tunka a Přindiš. V silném mezinárodním poli se podařilo probojovat do finále Tunkovi s Přindišem. Právě Přindiš se postaral o poslední a nejcennější kov, když bezchybnou a nejrychlejší jízdou ovládl finále kajakářů. Těsně druhý skončil olympijský šampion Daniele Molmenti z Itálie a třetí místo bral dvojnásobný mistr světa Peter Kauzer ze Slovinska.

Vít Přindiš na trati závodu
Vít Přindiš na trati závodu

,,Kvalifikační trať byla až moc lehká, tak jsem doufal, že ji stavitelé do semifinále trochu okoření. Naštěstí se tak stalo a pár míst bylo velice technických, což mi sedělo. I přes to, že bych se na závod speciálně připravoval a šel jsem do něj z plného tréninku, tak jsem se cítil dobře a jsem moc rád za cenný výsledek. Za dva týdny se na stejné trati pojede Oceanian Open, tak věřím, že si na mě hodně lidí bude brousit zuby,‘‘ říká Vít Přindiš a vzpomíná další významné závody, které se v australském Penrithu za dva týdny odehrají.

O autorovi

Vít Přindiš je profesionílní kajakář, reprezentant ČR ve vodním slalomu. Vicemistr Evropy a druhý muž celkového hodnocení světového poháru v roce 2014. Vystudoval fakultu biomedicínského inženýrství na ČVUT, kde má v současné době přerušeno postgraduální studium. Kajaku ve všech jeho formách se věnuje od malička a v současné době ho nejvíce láká zlepšování se na SUP. S magazínem Pádler spolupracuje coby zpravodaj ze světa slalomových závodů.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: